Diyabetlilerin Umudu Asla Kesilmez

Sizden GelenlerDiyabetlilerin Umudu Asla Kesilmez

Diyabetlilerin Umudu Asla Kesilmez

Bugün diyabetim ile tanışmamın 1. yıl dönümü. Yani 30 Ağustos 2018.

Geçen sene tam bu sıralar hayatımda birçok şey yolunda gitmiyordu. Yolunda gitmeyen şeylerden bir tanesi de eğitim hayatımdı. Hayallerime kavuşabilmek için 3. kez üniversite sınavına girmeye karar vermiştim ki bir gün ansızın acile yatıp diyabet ile tanıştım. Kabullenemedim.. Çare aradım.. Ve en son onunla yaşamayı öğrendim. Hatta ondan ders çıkarmayı öğrendim. Biliyorum çok bir zaman geçirmedim diyabetle. Yalnızca 1 sene oldu daha ama hayatımın engebeli zamanlarında yanımdaydı. Bana öğrettiği ilk ders, hayattaki  bedel-ödül ilişkisi. Tam bir tatlı canavarı olan ben.. Artık bir çikolata yiyebilmek için bile öncelikle bedel olarak kendime iğne yapmak zorundaydım. Ve gördüm ki normalde hızlı hızlı yediğim o çikolatanın tadı bedelini iğne ile ödediğimde çok daha başkaydı. Ee tabi o kadar canımızı acıttık öyle löpür löpür yenmez. O çikolata ağızda erimeli, tadı hissedilmeli 🙂

Diyabetimin sınav sürecimi kötü etkileyeceğini düşünenler vardı. Ama ben bir an bile böyle düşünmedim. Aksine bedeli ödenmiş mutluluğun hazzının daha büyük olduğunu görmüştüm. Hem madem artık hayat boyu tip1 ile yaşacaksam neden onu hayatımın bir parçası gibi görüp yoluma devam etmek yerine bunu bahane edip güçlüklerden kaçacaktım ki. Bana yakışmazdı.

Bu sene yeniden sınava girdim. Ee tabi hazırlık dönemim boyunca ben nereye insülin kalemlerim ve ölçüm aletim de oraya… 😁

Ve başardım. Biliyor musunuz? Belki de ilk girdiğim sene tıp kazansam bu kadar tutkulu olmazdım. Hayatımdan 3 seneyi feda ederek kazanmanın tadı çok daha başka. Bir aksilik olmaz ise 6 sene sonunda doktor olacağım. Kim bilir belki derdimize derman olurum (Diyabetlilerin umudu asla kesilmez 💪)

Bu arada diyabetimben sitesine ve Esra Abla’ya teşekkürü borç bilirim 🙏19 yaşımda tanıştım diyabetle ve kabullenmek çok zor oldu. Bu süreçte bol bol Esra Abla’yı okudum.

İnanarak savaştığınız her şeyin mutluluğunu yaşamanızı temenni ederim.

Sezin Uyar

Siz de meydan okumanızı yazmak isterseniz;

https://goo.gl/forms/dHM2CGI8EzJAl6bj2 linkindeki formu doldurup bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

2 YORUMLAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: