Diyabetimben.com Olarak Viyana’daki Blogger Etkinliği ve ATTD’de Olacağız

EtkinliklerDiyabetimben.com Olarak Viyana'daki Blogger Etkinliği ve ATTD'de Olacağız

Diyabetimben.com Olarak Viyana’daki Blogger Etkinliği ve ATTD’de Olacağız

Diyabetimben.com olarak tip-1 diyabet odağındaki tüm teknolojik ve tedavisel gelişmeleri yakından takip ederek sizlerle de paylaşmayı kesintisiz sürdürüyoruz. Özellikle Diyabet İçin İleri Teknolojiler ve Tedaviler Kongresi yani ATTD’de konuşulan, paylaşılan her detayı aktarıyoruz. http://www.diyabetimben.com/?s=ATTD linkindeki yazıları okuyarak da bu haberlere ulaşabilirsiniz.

14 Şubat günü Roche’un düzenleyeceğiz blogger etkinliğine, Türkiye’nin tip-1 diyabet odağındaki tek e-hasta platformunun kurucusu olarak katılıyorum. Bu etkinlik de kendi içinde dolu dolu geçecek.

Cilt altına yerleştirilen ve şu an 90 günlük olup, yakında 180 günlüğü piyasaya çıkacak Eversense XL sensörünü tecrübe edeceğiz. Etkinlikte cilt altına yerleştirilmesi, kullanımı ve tüm detayları bizlerle paylaşılacak. Eversense XL kullanıcılarını uzaktan takip edecek Eversense Now aplikasyonu da bizlere anlatılacak. Eversense hakkında daha fazla bilgi için http://www.diyabetimben.com/?s=Eversense linkindeki yazıları okuyabilirsiniz.

Aynı zamanda Roche, Avrupa’da satışı olan Accu-chek Insight insülin pompası sisteminde bulunan uzaktan kumandanın yerini alacak bir aplikasyon üzerine çalışıyor. Bu aplikasyon şu an 5 ülkede beta test aşamasında. Bu uygulama hakkında da bilgi sahibi olacağız.

Son olarak da Roche’un son yıllarda yatırım yaptığı diyabetlilerin data yönetimi konusu hakkında bilgi alacağız.

Geçtiğimiz yıllarda bir diyabet veri depolama aplikasyonu olan MySgr’a Roche yatırım desteği yapmıştı. https://mysugr.com linkinden de uygulamanın sayfasına ulaşabilirsiniz. Şeker değerlerinizi, insülin dozlarınızı ve diğer tüm diyabet verilerinizi bu uygulamaya kayıt edebiliyorsunuz. Şekerinizin değerine göre de aplikasyondaki karakter güzel tepkiler veriyor 🙂 Bu uygulamayı ben de denedim. Yüksek bir şeker değeri girdiğinizde uygulamadaki karakterin sesi bir değişik çıkıyor 🙂 15 Şubat akşamı da MySgr’ın partisine gideceğiz.

 

15 Şubat günü akşama kadar da ATTD’de de olacağım. Diyabette yeni teknolojiler ve tedavileri takip edip dinleyeceğim. Standları gezeceğim. Ve elimden geldiğince de sizlere canlı yayın yaparak detayları aktarmaya çalışacağım.

Türkiye’den oraya giden doktorlarımız olduğu gibi Dr Eda Cengiz de Amerika’dan Viyana’ya gelecek. Onlarla da kısa sohbet gerçekleştirerek sizleri bilgilendireceğim.

 

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: