Diyabetimben.com Diyabet Hastanesi’ni Tecrübe Ediyor

Tip-1'imDiyabetimben.com Diyabet Hastanesi'ni Tecrübe Ediyor

Diyabetimben.com editörü olarak Türkiye’de tip-1 diyabet temelinde yeni veya var olan diyabet teknolojilerini deneyip tecrübelerimi sizlere aktarırken aynı zamanda diyabet alanında uzmanlaşan ve hizmet veren hastane tecrübelerimi de sizlerle paylaşmak istedim. Bu nedenle İstanbul, Acıbadem Mahallesi / Kadıköy’de bulunan Diyabet Hastanesi ’ni sizlere objektif bir şekilde anlatabilmek adına mercek altına alacağım.

Birkaç ay önce Podoloji muayenesi için Diyabet Hastanesi’ne gittim. Elbette daha öncesinden Diyabet Hastanesi’ni biliyordum ama bir hasta olarak ilk kez gitmiştim 🙂

Tip-1 Diyabetlinin Podoloji (Ayak Sağlığı) Muayenesi ve Esra’nın Ayakları başlıklı yazımda Podolog muayenemden bahsetmiştim sizlere. O içerikte de bahsettiğim gibi 14 yıllık tip-1 diyabetli olarak ilk kez bir Podolog’a ve ayak muayenesine gitmiştim. Podoloji konusunda enteresan ve o kadar güzel bir tecrübe oldu ki. Tip-1 diyabetlilerin ayaklarındaki küçük bir ağrının bile dikkate alınması ve uzman ellere bırakılması gerektiğini görmüş oldum.

Bundan sonra farklı sağlık hizmeti ihtiyaçlarımda da Diyabet Hastanesi’ni tercih edeceğim. Hastaneden biraz bahsettiğimde nedenini anlayacağınızı düşünüyorum. Diyabet Hastanesi, Türk Diyabet Cemiyeti ile Türk Diyabet ve Obezite Vakfı‘nın tecrübesi ve güçlü uzman kadrosu ile 1990 yılında kurulmuş. 2015 yılında ise Kadıköy’deki yeni ve modern binasına taşınmış.

Diyabet temelinde hizmet veren birçok hastaneyi bilen ve tecrübe eden bir diyabetli olarak, Diyabet Hastanesi’nin yeni binası, ileri düzeyde teknik donanımı ve kadrosundaki deneyimli diyabet uzmanları hastalarına fazlasıyla güven veriyor. Ayrıca diyabet yönetiminizi de güler yüzlü ve profesyonel bir ekiple yürütmekten oldukça memnun oluyorsunuz.

Benim gibi romatoloji doktoru başka bir hastanede, endokrin doktoru başka bir hastanede olanlar bu durumun yarattığı zorluğu çok iyi bilir. Örneğin ben her iki doktorumun da farklı hastanelerde oldukları için iletişim kurmasını sağlayan aradaki tek köprü oluyordum. Romatoloji doktorum Deltacortil başlamadan önce endokrin doktorumla görüşüyordu ki insülin dozlarını yeniden revize edelim. Çoğu zaman bu iletişim sağlıklı ilerleyemiyordu. Diyabet Hastanesi’ndeki izlenimlerimden anladım ki doktorlar aynı hastanede olduğunda bu koordinasyon ve gerekli tedavi süreci daha sağlam ilerliyormuş. Bu anlamda Diyabet Hastanesi gerçekten doğru bir alternatif gibi görünüyor. Endokrin uzmanından diyetisyene ve diyabet hemşiresine, göz doktorundan nöroloji uzmanına kadar diyabetlilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen bir hastane olduğunu düşünüyorum.

http://www.diyabethastanesi.com linkinden ve Diyabet Hastanesi Facebook sayfasından Diyabet Hastanesi ile ilgili birçok detaya ulaşabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nda oturanlar Acıbadem’deki Tepe Nautilus AVM’yi bilir. Tepe Nautilus’ün hemen hemen karşısında bulunan, Marmaray ya da diğer tüm toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir lokasyonda Diyabet Hastanesi.

Önümüzdeki haftalarda hastanedeki birçok bölümle ilgili gözlemlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

9 YORUMLAR

 1. Esra Hanım süpersiniz..daha önce ben burayı nasıl duymamışım bilemiyorum..

  Başkent üni.hastanesindeki endokrin doktorum Memorial a geçti ve orada SGK geçerli değil maalesef 🙁 Ben de ne yaparım ne ederim diye düşünürken bu haberi alınca çok sevindim 🙂

  Eğer ki gidersem tecrübelerimi yazarım..

  sevgiler..

  • Damla Hanım Merhaba,

   Ben bu hafta sonu gidiyorum 🙂 Hızlıca tecrübelerimi paylaşmaya çalışacağım. Sizden de bekliyorum 🙂

   Bu aralar o kadar yer değiştiren doktor var ki maalesef. Karman çorman oluyoruz.

   sevgiler,

 2. Gökçe Özcan Oglum ilk diyabet tanisindan sonra aradik orayi fakat cocuk endokrin yok… yetiskinlere bakiyormus bizi baska bir doktora yoblendirdiler.

  diyabetimben.com Evet Gökçe Hanım. Çocuk Endokrin Uzmanı halen yok ama yetişkin endokrin var. Çocuk endokrin konusunda bir gelişme olacak ama umarım kısa sürede olur. sevgiler,

  Gökçe Özcan ?? ayy hadi insallah… yakin zamanda olsun ??

 3. esra hanım oğlum 15 yaşında. 13 yıldır diyabeti var. biz uzun yıllar Abdullah beye gittik. son 5 yıldır Marmara ün. ne gittik. fakat şimdi yeni bir hastane arıyoruz. Abdullah bey iyi fakat özel muayenede tahlilleri yaptırmak zor oluyor. gidebileceğimiz bir yer önerirseniz memnun olurum. bu arada 15 yaş çocuk endokrin oluyor dimi?

  • Özlem Hanım Merhaba,

   Bazen 15 yaş ve üstüne yetişkin endokrinlerde bakıyor. Muayene ve hatta tahliller için Diyabet Hastanesi’ni arayıp sorabilirsiniz. Maliyetleri standart hastanelere göre daha uygun.

   sevgiler,

 4. esra hanım merhabalar,

  ben okulu bırakınca ailemden sgkdan yararlanamıyorum.
  hiç bir gelirim olmadığı için bana yeşil kart çıktı sanırım. acaba bu hastanede bakılabilir miyim

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: