Cambridge Üniversitesi’nden Ali Yetişen İle Skype Görüşmesi

DiyabetTVCambridge Üniversitesi'nden Ali Yetişen İle Skype Görüşmesi

Geçtiğimiz hafta içerisinde bir internet sitesinde Nanoteknoloji ve Sensör ile Diyabet Teşhisi konusunda bir çalışmayı okudum. Yazı içerisinde Ali Yetişen’in ismi geçiyordu.

Hemen araştırdım. İngiltere, Cambridge Üniversitesi’nde öğretim görevlisi. Ve özelikle tip-1 diyabetli bireyler ve şeker ölçümünde sensör konusu üzerine çalışan bir ekibin içerisinde.

Kendisine e-mail gönderdim. Aynı gün yanıt verdi. Skype görüşmesi için hemen randevulaştık.

Ali Yetişen ile bugün yani 7 Haziran 2014 Cumartesi günü 18:45’te Skype görüşmesine başladık. Ortalama 1 saat sürdü görüşmemiz.

Dolu dolu bir görüşme oldu. Umarım diyabetteki teknolojilerle ilgili güzel haberleri yine ilk ağızdan keyifle dinlersiniz.

9 YORUMLAR

 1. türkçesi çok zayıflamış 10senede gerçekten şaşırıdm 😀 esra hanım sizi tebrik ederim böyle çalışmalar yapmanız bizim açımızdan gerçekten cok faydalı oluyor aralıksız dinledim. buraya yazmak istedim gerçekten bu site sayesinde ümidim katlanıyor artık gün içinde diyorum diyabetimben e bakıcaktım diye bi gelişme varmı acaba düşüncesiyle 😀 her gün girip okumak dinlemek beni sevindiriyor gerçekten cok teşekkür ederim size çalışmalarınızı dikkatle takip ediyoruz

 2. Ben oğlu 10 yıldır diyabetli olan anneyim bu görüşmeyi gerçekleştirdiğimiz için her iki tarafada teşekkür ederim. ben de konuşmadan kendime bir pay çıkardım. bizlerin diyabetli ailelerin de üzerine çok görev düşüyor sesimizi sağlık bakanlığı nada daha çok duyurmalıyız.Çünkü yenilikler kapıda bunun farkındayız. ülkemizde aynı zamanda ulaşmasını ve herkesin kullanabilmesi sağlamalıyız.buda ancak devlet desteğiyle olabilir diye düşünüyorum. sevgiler.

 3. Çok güzel bir görüşme olmuş Esra Hanım. Ali Bey’in bahsettiği teknolojiler çok umut verici. Konuşmanız sırasında Ali Bey size diyabetli olmanın faydalarını sorduğunda ben de bi’ düşündüm. İnanın çok düşündüm aslında, aklıma bunlar geldi:
  -İğne olmaktan artık korkmuyorum 🙂
  -Acil bi’ durumda soğuk kanlı kalabiliyorum.
  -Ne yediğim konusunda daha bilinçliyim.
  Daha sonra da İngiltere’de gençlerin hastalıklarını sakladıklarından bahsetti Ali Bey. Siz de özellikle kızlarımız dediniz ya işte o an bizden biri olduğunuzu daha net anladım. Maalesef öyle. Ama diyabet sonrası aldığım tepkiler özellikle de söyledikten sonra acıyan bakışlar ardından gelen “Acıyor mu?” sorusuna maruz kalmamak adına ben de çoğu zaman anlatmıyorum.Elbette vücuduna bi’şi battığında her insanın acıdığı gibi benim de acıyor, ama kanıksıyorsun sık sık yaptığında için. Dürüst olmak gerekirse an geliyor ki anneniz dahi bunu hak ettiğinizi söyleyebiliyor maalesef. Ama bunu söylerken şunları düşünmeli o yakınlar diyabet her ne kadar ölümcül olmasa da diğerlerine oranla hayatımız daha ince bir ipliğe bağlı artık. İnsan ne yapıp bunu hak etmiş olabilir ki ya da neyin cezası bu kadar ağır olabilir?

  • Sayın ist1453,

   Bu konuda bir yazı yazayım en iyisi. Skype görüşmesinden sonra olumlu&olumsuz yanları düşünüp duruyorum. Durun bi yazayım da dökelim içimizi.

   sevgiler

 4. […] Cambridge’den Ali ile gerçekleştirdiğimiz Skype görüşmesini izlediyseniz sorusunu da hatırlarsınız. ‘Tip-1 diyabetin hayatına faydaları neler?’ Bu yazıyı yazmamdaki amacım buydu. Bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmak ve hem tip-1 diyabetli akranlarımı hem de yakınlarını yani sizleri dinlemek. (Görsel kaynak: kulkoleksiyonu.com) Etiketler: diyabetin belirtileri insülin kan şekeri tip-1 diyabet […]

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: