Anasayfa DiyabetTV Cleveland Clinic’ten Betül Hatipoğlu İle Skype Görüşmesi

Cleveland Clinic’ten Betül Hatipoğlu İle Skype Görüşmesi

8 6.026 görüntüleme

i-Pankreas Diyabeti Düzenliyor Haberi Hakkında haberinde ismi geçen Amerika Cleveland Clinic’ten Sayın Betül Hatipoğlu ile bugün Skype görüşmesi yaptım.

Sizlerle paylaşıyoruz.

 • Aynur Külünk Kılıç İŞTE HEP BEKLEDİĞİMİZ VE UMDUĞUMUZ DOKTOR PROFİLİ.NASIL GÜLERYÜZLÜ NASIL İÇTEN SAMİMİ. TÜRKİYEDEKİ DR LARDA SEYREDİP DERS ALMALILAR. HEYECANLA GELİŞMELERİ BEKLİYORUZ. ALYA ADINA ÇABALARINIZ VE DESTEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER ESRA HN.

 • Umutlarımızın körelmeye başladığını hissettiğimiz her anın ardından hızla yeşerten doktorlarımıza ve buna vesile olan size çok teşekkür ediyoruz Esra Hanım.
  Amerika’daki doktorlarımızla son konuşmalarınızdan çıkardığımız sonuç; yaklaşık 5 yıl içerisinde bizleri gerçekten önemli gelişmeler bekliyor…İnşallah.

 • Esra hanım size çok teşekkürler ediyorum çabalarınızdan dolayı. Dr. Betül Hanımın değindiği kök hücre ile ilgili gelişme umarım gelişir ve pankreas naklindeki gibi sürekli uyum ilaçları kullanılmak zorunda kalınmaz. Yine de çok güzel gelişmeler oluyor. çok geçmeden ve hasarlarımız olmadan ya da az hasarla bu iş çözümlenir biz de artık engelli değiliz diyebiliriz.

 • yaw arkadaş neden tip1 diyabetin kurtuluşu yokda ilaç geliştirme tedavileri oluyor anlayamıyorum ayrıca biri videoyu kısaca açıklarmı buraya bağlantımda sorun var

  • Sayın Lord,

   Videoyu izleyemediyseniz ‘tip1 diyabetin kurtuluşu yokda ilaç geliştirme tedavileri oluyor anlayamıyorum’ neden dediniz anlayamadım 🙂

   Pankreas adacık nakli, kök hücre nakli ve yapay pankreas çalışmaları ile ilgili konuştuk. Ortalama 5-6 yıl içerisinde hayatımıza girmesi düşünülen çalışmaları anlattı Betül Hanım.

   sevgiler

 • herkese merhaba,
  bence bu zamana kadarki haberler açıkça ortaya koyuyorki en gec 5 yıl içerisinde yapay pankreas (farklı bişeylerde olabilir) en kullanışlı biçimde kullanıcılarına ulaşacak…ama tek endişem Türkiye’de gec uygulanması…
  Sevgiler Esra abla…

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.