Acı Badem ve Susam Yağı

Tip-1'imAcı Badem ve Susam Yağı

Diyabetimben.com’da hem kendi kaşıntı problemlerim hem de sizlerin kaşıntı problemlerini paylaşmıştık.

Kaşıntı SıkıntısıKaşıntılarım İle İlgili Son DurumKaşıntılarım!!!  ve Kaşıntı başlıklı yazılardan da paylaşılan problemleri ve kendimizce bulduğumuz çözümleri okuyabilirsiniz.

En son Ankara’dan Çağla’nın annesi Asena’nın da öneriri ile daha saf yağlara ulaşmak istiyordum. İki hafta önce alabildim.

Bir alış-veriş merkezinde doğal ürünler satan bir mağazadan aldım. Sorunumu anlattım. Ve bana öncelikle tatlı badem yağı önerdiler. Yanında bir de susam yağı aldım. Ancak haberiniz olsun; tatlı badem yağı tüylenme artışına sebep oluyormuş. Bu sebeple gidip iade ettim. Ve bana acı badem yağı verdiler.

Ortalama iki haftadır banyom bittikten sonra hafiften kurulanıyorum. Ve avucuma biraz acı bamde biraz da susam yağı dökerek bacaklarımın tamamını, ayaklarımı, kollarımı ve göbek kısmını yağlıyorum. Aslında bir ayrımı yok. Göz ve genital bölgeniz dışında her yerinize sürebiliyorsunuz. Ve tecrübelerime dayanarak kaşıntılarımın ciddi oranda geçtiğini söyleyebilirim.

Bu arada kaşıntıdan dolayı insülin alerjisinden de şüphelenmiştim. Kaşıntımın fazla olduğu dönemde kullandığım Apidra’ya da geçiş yaptım.  Ve kaşıntım yok denecek kadar azaldı.

Umarım hep böyle devam eder.

Unutmadan; bir şişe susam yağını ortalama 20 TL’ye filan aldım galiba. Acı badem yağı da 25 TL civarındaydı.

3 YORUMLAR

  1. neutrogena susam yagını aldım bende benim kuruluk sadece yüzümde var banyodan sonra yüzüme kullanıyorum piyasadaki kremlere göre daha iyi bencede susam yağı

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: