Hareket Edememe, Hareketsiz Yaşam

Tip-1'imHareket Edememe, Hareketsiz Yaşam

Birkaç arkadaşım bana iPhone’daki bir uygulamadan bahsetmişti. Adı: Breeze.

Bu uygulama sizin günden kaç adım attığınızı hesaplıyor. Hatta siz uygulamayı indirdiğinizde size geçtiğimiz günlerde kaç adım attığınızı da gösteriyor. İlginç değil mi? 🙂

Ortalama 2-3 haftadır bu uygulama yüklü. Ve tüm adımlarım kayıt altında. Ancak şunu söylemem lazım ki ben tip-1 diyabetli olarak gerçekten hareket etmiyorum. Ve buna sinir oluyorum.

 

 

Bugüne kadar en fazla 5204 adım atmışım. 20 Haziran Cuma günü idi. Ve o gün iş çıkışı gerçekten de sürekli hareket halindeydik. Akşam da Bostancı sahilde yürüdük. İşte tam da bu hareketli günlerde tip-1 diyabetli olduğunuzu unutuyorsunuz. Kan şekeriniz de hep yolunda gidiyor 🙂

 

Ama bir o kadar da kötü yani hareketin minimumda olduğu zamanlar da var. İşte o günler hafta içerisinde oluyor. Yani iş günlerinde ofise tıkılıp sonrasında da yorgunlukla eve gidip yığılıp kalıyorsunuz. Plaza hayatı bizim hareketimizi gerçekten kısıtlıyor.

Mesela dün. 580 adım atmışım. Rezalet 🙂

Keşke yapabilsem de geçen seneki gibi yüzebilsem. 

Ama unutmayın. Günde 10 bin adım atmak lazım 🙂 🙂 🙂 Ben atamasam da en azından sizler atın.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: