Yine Bir Kahvaltılık Gevrek Denedim

KH SayımıYine Bir Kahvaltılık Gevrek Denedim

Yine Bir Kahvaltılık Gevrek Denedim

Sizlere Müsli Mix yazımda yani 28 Nisanda, 30 Nisan pazartesi günü ETİ Lifalif Çıtır Müslili ürünlerini deneyip yazacağım demiştim. Ama araya Eşref’in ameliyat süreci girince sözümü yerine getiremedim.

ETİ Lifalif Çikolatalı Çıtır Müsli ve ETİ Lifalif Ballı Meyveli Çıtır Müsli ürünlerinden bahsedeceğim. ETİ Lifalif’in eski formatını içimizde benim gibi deneyen mutlaka birileri olmuştur. Tadı benim ağız tadıma pek uygun değil. 2 kaşık alınca yeter diyorsunuz. Bu benim yorumum ama belki bir başkası çok beğenebilir.

Ancak çıtır müslili ürünler gayet başarılı. Çikolatalı olanda çikolata parçaları, ballı ve meyveli olan da ise meyve parçaları baya kullanılmış. Meyveli olanda armut, incir, üzüm, şeftali parçaları var. Müsliler krokanla birleştirildiği için tadı harika olmuş.

ETİ Lifalif Çikolatalı Çıtır Müsli’nin 100 gramı 60,8 gram karbonhidrat içeriyor. Yani ben eğer sabah bu üründen yersem 45 gram karbonhidrat alacağımdam oran oratıyla 45 gram karbonhidrat için kaç gram yemeliyimi bulmalıyım. Sonuçta 74 gram tartı ağırlığında yiyebilirim.

ETİ Lifalif Ballı Meyveli Çıtır Müsli’nin ise 100 gramı 62,7 gram karbonhidrat içeriyor. Yani ben eğer sabah bu üründen yersem 45 gram karbonhidrat alacağımdan oran oratıyla 45 gram karbonhidrat için kaç gram yemeliyimi bulmalıyım. Sonuçta 72 gram tartı ağırlığında yiyebilirim.

İkisi arasında gramaj ve karbonhidrat oranı arasında pek fark yok. Ama çikolatanın glisemik indeksi meyvelere oranla yüksek olduğu için diyabetlilere meyveli olanı yemenizi öneririm.

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: