Yeni Bir Glükometre; Contour Plus One Artık Türkiye’de

Haberler&GelişmelerYeni Bir Glükometre; Contour Plus One Artık Türkiye’de

Yeni Bir Glükometre; Contour Plus One Artık Türkiye’de

Özellikle, Diyabet İçin İleri Teknolojiler ve Tedaviler Kongresi (ATTD) için gittiğim Viyana’dayken Ascensia’nın Contour Plus One glükometre standını da ziyaret etmiştim. Orada deneyimledikten sonra Türkiye’ye de gelmiş olması elbette büyük bir mutluluk.

Bu arada Contour Plus One’ın geçtiğimiz yıl İzmir’de düzenlenen 1. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu’nda da standı vardı. 1. Diyabet Teknolojileri Sempozyumu’nda Neler Oldu? linkindeki yazımızda da sizlerle paylaşmıştım.

Contour Plus One

Aslında diğer glükometrelere göre önemli farkları olan bir cihaz.

 • Contour Plus stripleri ile çalışan,
 • Strip giriş haznesi ışıklı olan,
 • Kan şekeri sonucuna göre strip giriş haznesinin rengi değişen,
 • Bluetooth ile GooglePlay ya da Apple Store’dan ulaşılabilen uygulaması ile de entegre çalışan bir kan şekeri ölçüm cihazı.

Çok kısa birkaç özelliğinden bahsetmeye çalışacağım.

Kan Şekerine Göre Değişen Renkler

Kan şekeri hedef aralıklarınızı sadece aplikasyondan belirliyorsunuz. Hipoglisemi, hedef aralık ve hiperglisemi olarak. Şekeriniz belirlediğiniz aralıkta çıkarsa strip haznesi yeşil yanarken uygulamada da aynı renkle kayıt oluyor. Hipoglisemik değerde “kırmızı”, hiperglisemik değerde ise “sarı” renge dönüşüyor. 

Mobil Aplikasyon Entegrasyonu ve Raporlama

Tüm şeker ölçümleri telefonunuzun bluetoothu açık oldukça mobil aplikasyona gidiyor. Ve tüm verilere excel, csv vb raporlama stilleriyle raporlanıp maille gönderim sağlayabiliyorsunuz.

Aynı zamanda kan şekerinin açlık, tokluk, spor öncesi ya da sonrası olup olmadığını işaretleyebiliyoruz. Ek olarak da öğünlerin fotoğraflarını çekip, yediklerinizi de kayıt altına alabilmektesiniz.

Kısaca tip-1 diyabetli kişinin doktoruna, hemşiresi ya da diyetisyenine gitmeden tüm verilerini girebileceği bir mobil uygulama gibi de kullanılabilmekte.

Ben diğer detayları paylaşana kadar siz de https://www.diyabetnedir.ascensia.com linkini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Maliyeti

Şu anda eczaneden satın almak isteseniz 200 TL’ye alabilirsiniz. Ama takipte olduğunuz endokrin kliniklerine çalışan Ascensia mümessilleri varsa diyabet eğitim hemşiresine sorup, elinde varsa ücretsiz isteyebilirsiniz.

Contour Plus glükometre strileri de tüm diğer markalarda olduğu gibi SGK tarafından desteklenmekte. Biliyorsunuz 1 kutu 50’lik stribi SGK KDV dahil 19,5 TL tutarında destekliyor. Stribin standart satış fiyatı neyse aradaki farkı da ödemek zorunda kalıyoruz.

Son olarak; parmaktan şeker ölçümünün güvenilirliği biz tip-1 diyabetliler için hayati önem taşımakta. Contour Plus’ın yıllardır diyabetimben.com’dan da güvenle önerdiğimiz bir marka olduğunu da belirtmek isterim.

Contour Plus One’ın önemli birkaç özelliğini ise daha detaylı olarak birkaç video ve içerikle sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

 

 

13 YORUMLAR

 1. zafergurcan Fiyatı nedir acaba ? Kız arkadaşım diyabet nasıl alabilirim bunu ona acaba 🤔

  diyabetimben @zafergurcan Yazıyı okudunuz mu? 200 TL. Eczaneden alabilirsiniz.

  zafergurcan @diyabetimben aaa özür dilerim ben direk sitesine girdim ordan baktım bilgilerine.Yazinizi okuyorum 🙄

 2. merhaba
  contour plus one aldım bir tane, daha önce contour plus kullanıyordum. makina bugün elime geçti. denemek için peşpeşe iki makinayla da 2 ölçüm yaptım. aralarında 20 birim civarında fark çıkıyor. contour plus one daha yüksek çıkıyor, hangisine güveneceğimi bilemedim?

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: