Futbolun Zirvesinde Bir Tip-1 Diyabetli

Haberler&GelişmelerFutbolun Zirvesinde Bir Tip-1 Diyabetli

Futbolun Zirvesinde Bir Tip-1 Diyabetli

Dün oynanan Real Madrid – Liverpool maçının futbolseverler için önemi büyüktü. Çünkü günümüz futbolunun zirvesindeki takımın kim olduğu belli olacaktı.

Çok keyifli ve heyecanlı geçen maçın 37. dakikasından itibaren bazılarını yani biz tip-1 diyabetlilerin de büyük keyif ve ilham alarak izlediği bir mücadele oldu.

Peki neydi bu heyecan ve ilhamın sebebi?

Mücadelenin 37. dakikasında, yani futbolun zirvesinde oyuna giren Nacho Fernandez, Tip-1 diyabetli!

Tip-1 diyabet hiçbir zaman engel değil. Nacho Fernandez bunun en önemli örneklerinden. Hele hele günümüz futbolunda efor ve dayanıklılığın ne kadar önemli olduğu ve bulunduğu konumu göz önünde bulundurursak.

2017 yılında Diabetes.co.uk sitesinde verdiği röportajından;

“Sınırlarım yok. Biraz daha dikkatli olmamız gereken gıda türleri var. ama kontrol altında olduğum için şanslıyım ve doktorumla çok iyi geçiniyorum.”

“Dediğim gibi diyabet sizi daha sorumlu bir insan yapar ve böylece kendinize daha çok bakarsınız. İyi bir tedavi/çözüm bulamazlarsa, hayatımın geri kalanı için orada olacağını biliyorum. Benim için diyabet bir takım arkadaşı olmak gibi. ”

Nacho Fernandez’in bazı başarıları;

  • 3 Şampiyonlar Ligi Kupası
  • 1 İspanya Şampiyonluğu
  • 1 İspanyol Kupa Şampiyonluğu
  • 2 İspanyol Süper Kupa Şampiyonluğu
  • 3 Dünya Kulüpler Şampiyonluğu Kupası
  • 3 Süper Kupa

Nacho Fernandez, tip-1 diyabetini bir engel olarak değil, kendini geliştirme fırsatı olarak görmüş ve şu an bulunduğu konuma ulaşmış. Siz de kendinize sürekli halinden şikayet edenler yerine sürekli yapabilenleri ve başaranları örnek alın.

Son olarak; Nacho ne kadar gardaşımız olsa da, biz yine de safımıza belli edelim “You Will Never Walk Alone Liverpoll” 😉 😉

Eşref Avcı

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: