Anasayfa KH Sayımı Lahana Sarması ve Yaprak Sarması

Lahana Sarması ve Yaprak Sarması

6 23.489 görüntüleme
yaprak sarması

yaprak sarması

Lahana Sarması ve Yaprak Sarması

Lahana sarması ve yaprak sarması bizde çok sevilir. Biz İskenderunlular yaprak sarmasını kalem inceliğinde yaparız. Normalde 2 adet büyük yaprak sarması 15 gr KH demek. Ancak bizim sarmalar kalem gibi olduğu ve içine giren pirinç miktarı da azaldığı için ben 4 adedi 15 gr KH sayıyorum.

 

 

Lahana sarması

Lahana sarması

Lahana sarmasından ise nefret ederim 🙂 İçerisinde kükürt olduğu için pişince ortaya çıkan bozuk yumurta kokusu beni mahvediyor. Ama sağlıklı bir besin olduğunu biliyorum.

Lahana sarmasının da 2 adet büyüğü 15 gr KH demek.

 

 

 

Aslında pratik bir bilgi vermek gerekirse; 20 gr pişmemiş pirinç 15 gr KH demek. Sarma yapmadan önce içerisine koyacağınız pirinci tartın. Örneğin 200 gr pirinç kullanıyor olalım. 200 gr pirinç 150 gr KH içerir. Bu miktarda pirincin içerisine baharat, yağ, tuz, salça, soğan ve domates koyalım. Bu miktardaki harçtan kaç adet sarma çıkarsa her 1 adet sarmanın içereceği KH daha iyi hesaplayabilirsiniz.

  • Ulaş Bey Merhaba,

    Uzun bir zamandır 3 ayda 1 enjeksiyon konusu gündemde. Ancak halen günlük hayatta kullanılabilir hale gelmedi. Ancak burada önemli bir ayrım var. Bu aşı yeni tanı konulan bireylerde uygulanabiliyor.

    http://www.diyabetimben.com/israilin-diyabeti-yenmek-icin-odaklandigi-10-farkli-calismasi/ linkindeki yazımızda İsrail’de yapılan tüm çalışmaları konu etmiştik. Diapep277 aşısı hakkında orada daha geniş bilgiler bulunmakta.

    sevgiler,

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.