‘Yapay Pankreas ve Diyabetin Çözümünde Ne Durumdayız?’ / Dr Eda Cengiz Anlatıyor

Haberler&Gelişmeler'Yapay Pankreas ve Diyabetin Çözümünde Ne Durumdayız?' / Dr Eda Cengiz Anlatıyor

‘Yapay Pankreas ve Diyabetin Çözümünde Ne Durumdayız?’ / Dr Eda Cengiz Anlatıyor

Birkaç gün önce Dr Eda Cengiz, Koç Üniversitesi Hastanesi Online Çocuk Diyabet Eğitim Programı’nda Skype üzerinden bir canlı yayın gerçekleştirdi.

Bu canlı yayın hakkında da sizlere Yapay Pankreas Ne Kadar Yakın? Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek? linkinde bilgi vermiştik.

Video yayınlandı. https://live.vkvhealth.org/login linkine giderek misafir girişi butonuna tıklayın. Adınızı+soyadınızı ve e-mail adresinizi yazıp girin. Girdiğiniz sayfada da Videolar bölümü var. Oraya tıkladığınızda sol başta çıkacak ilk video olan Online Çocuk Diyabet Eğitim Programı videosunu izleyin.

Eda Hanım bu canlı yayında özellikle yapay pankreastan bahsederken tip-1 diyabette üzerinde çalışılan diğer araştırma çalışmalarından da bahsediyor.

Ekran Resmi 2017-01-19 13.34.43Canlı yayın günü maalesef bir toplantım sebebiyle canlı yayının ilk birkaç dakikasını izleyebildim. Akşamı da Şükrü Bey ile telefonda konuştuğumuzda Eda Hanım’ın diyabetimben.com’a yaptığı atıftan bahsetmişti.

Ama canlı yayını bugün izleyen biri olarak Eda Hanım’a canlı yayın hazırlığında diyabetimben.com‘a da yer verdiği ve güzel cümleleri için ben de kendisine teşekkür ediyorum 🙂 İyi ki varsınız!

Umarız bir gün ‘diyabet diye bir şey varmış’ diyebiliriz 🙂

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: