Anasayfa Arşivler 2014

Arşivler

11 16.783 görüntüleme

21 Gün Kuralı Sonrasındaki Durumum

21 Gün Kuralı’nı bitireli baya zaman oldu. 15 Mart 2014’te bitmiş. Yaklaşık 1,5 ay olmuş.

O günden bugüne tatlının her türlüsünü yeme isteğim azaldı. Hatta evime hediye gelenleri de artık kabul etmiyorum. Ara ara toplantı ya da özel zamanlarda yiyiyorum. En son bir toplantımızda Antep’ten Abdullah Bey’in getirdiği baklavadan 2 dilim yemiştim. Hareketli bir gün ve saatti. Akşam saati olsaydı hayatta yemezdim. Ama en azından eskisi kadar bolca yemiyor olmak güzel 🙂 Canım fazla yemek bile istemiyor.

Bu dönüşüm güzel oldu. İnanın insanı kendine getiriyor.

Kan şekerim ise daha iyi gidiyor. Çünkü yağ ve şeker gibi besin grubu hayatımın merkezine yakın değil. Kan şekerim genelde 80-200 arasında gidip geliyor. Ve araya bu tarz besinleri de almadığım için kan şekerim neden yükseldi ya da düştü gibi sorulara daha kolay yanıt bulabiliyorum.

4 4.209 görüntüleme

23 Şubat 2014 Pazar günü başlamıştım 21 Gün Kuralı‘na.

21 gün inanın çok iyi geçti. Hem kan şekerlerim hem de psikolojik olarak rahattım.

Mesela normal günlerde yaş pasta, kurabiye ya da tart yedikten sonra acaba kan şekerim nasıl olacak, bu besinlerin içerisindeki yağdan ötürü kaç saat sonra kan şekerimde ciddi oynamalar olacak diye düşünüyordum. Ve bence o zamanlar psikolojimi daha da zorluyordum.

Bu arada ben normalde 62,5 kilo civarındaydım. 62 kilonun altına çok düştüğümü hatırlamıyorum. Hatta bir ara 63,5 kiloya kadar gelmiştim. Ama bu yazının fotoğrafından da görebileceğiniz gibi bugün itibarı ile 61,4 kiloyum 🙂 Ki regli olduğum için şu an biraz ödemim var. Regli bittikten sonra bence biraz daha düşecek kilom.