Tip-1 Diyabet İçin, Dört Bir Koldan, SGK ve Sağlık Bakanlığı’na Yapılan Çağrılar

Haberler&GelişmelerTip-1 Diyabet İçin, Dört Bir Koldan, SGK ve Sağlık Bakanlığı'na Yapılan Çağrılar

Tip-1 Diyabet İçin, Dört Bir Koldan, SGK ve Sağlık Bakanlığı’na Yapılan Çağrılar

Umarım bu yazı sonuna kadar ve gereken özveri ile okunur. Videolar izlenir.

Umudun tükenmesi galiba en kötü yenilgi 🙁 Gittikçe tepkisiz, gittikçe kabullenen ve gittikçe umutları tükenen birine dönüşüyorum 🙁

Bugüne kadar strip, glükometre, sensör, sensörlü insülin pompası ve standart insülin pompası konusunda o kadar kişi, dernek ya da kurum SGK ya da Sağlık Bakanlığı ile görüştü ki! Yıllarca yapılan bu görüşmeler sonucunda tam anlamıyla bir sonuç maalesef alınamadı.

Benim de umudum açıkçası yok denecek kadar az. Ama tip-1 diyabetli çocuk ve özellikle anneleri görünce içim burkuluyor. Canım acıyor. Hem çocuk diyabetliler hem de biz yetişkinler neden bunları yaşıyoruz diyorum.

diyabet çalışmaları 1Sevgili Aşırcan Büyüker, Mustafa Çağlar ve Fatih Kangı, Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Sn Gazi Alataş ile görüşmeye gitti. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Orhan Koç’a denk gelerek aynı odada diyabet teknolojileri konusunda ne istediklerini anlattılar.

 

 

 

 

 

Sonra da Aşırcan bununla da yetinmeyerek bir dilekçe yazdı. ‘ Tip-1 diyabetlilerin sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonu’na taşımış bulunmaktayım. Strip, pompa ve sensör ödemelerinin sosyal devlet anlayışı ile ücretsiz karşılanması gerekiyor. Bunun için sizler de Meclis’e araştırılması ve soruna çözüm bulunması için baskıda bulunabilirsiniz. Farkındalık için çok önemli şeyler.’ diyerek sosyal medyada yazdığı dilekçeyi ve diğer detayları paylaştı.

dilekçe1  dilekçe2

Eş Zamanlı Olarak da TV Kanallarına Haber Üretildi

Aileler diyabetli çocuklarıyla videolar çektiler. Ve gündem oluşturmaya çalıştılar. Ki gayet başarılı olarak devam ediyorlar.

Özellikle İzmir ve Denizli’deki aileler ciddi ciddi TV kanallarını taciz ediyor. Bu tacizler de haber bültenlerinde yer alınmayı sağlıyor.

change.org diyabetUmarım tüm enerjileri ile farkındalık oluşturmada ve ses getirmede başarılı olurlar.

Sonra da bir imza kampanyası başlatıldı. TİP1 Diyabetin Farkına Varın. Sağlıklı Yaşamak İstiyorum İhtiyaçlarımızı Karşılayın linki üzerine tıklayarak imza kampanyasına katılın lütfen. Ama 841 kişinin imza atmış olması da oldukça üzüntü verici. 16 Mart 2017 22:56 itibarıyla imza atan kişi sayısının 841 olması utancı da yandaki görselle sizlere hatırlatıcı olsun.

Ben de imzalamamıştım ama imzalıyorum. Bu kadar emek var. En azından hem bu yazı hem de imza ile bir katkımız olsun.

Umarım her ses getirme çabası Türkiye’de sensör teknolojisi gibi bizler için hayati öneme haiz teknolojilerin SGK geri ödemesinin sağlanmasına katkı sağlar. Bu vesileyle herkese ben de teşekkür ederim.

Konuyla İlgili Diğer Haber Linkleri

Çocukları Diyabet Hastası Olan Annelerden “Şeker Ölçüm Cihazı” Çağrısı

‘Sensörü SGK karşılasın’

İzmirli Aileler, Diyabetli Çocukları İçin Birleşti

https://youtu.be/TGT-py1LIp8

3 YORUMLAR

  1. Sadet Çakmak Demirel Tebrik ediyorum arkadaşlar, kolay gelsin hepimize….Ben 47 yaşında 21 yıllık tip 1 diyabetliyim.insülin pompası kullanıyorum.Çok sık şeker ölmem gerekiyor.Tip1, diyabet sadece çocuklarımızı kapsıyormuş gibi bir algı var…(Keşke çocuklarımızın böyle bir şansı olsun elbette)..umarım hepimizin bir şansı olur..

    diyabetimben.com Saadet Hanım Merhaba, Ben de sizin gibi yetişkin tip-1 diyabetliyim. Bu tarz kampanyalar hem tip-1 diyabetli çocukları hem de yetişkinleri kapsıyor. Günde 10-15 kez ölçüm yapan sadece siz değil çoğu tip-1 diyabetli yetişkin de yapıyor. Umarım sizin de söylediğiniz gibi taşlar diyabetli çocuklar temelinde oynar ve biz yetişkinlere de yansıması olur. sevgiler, Esra

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: