Anasayfa Sizden Gelenler Seda Hanım’ın Diyabetle Tanışması

Seda Hanım’ın Diyabetle Tanışması

2 3.188 görüntüleme

Merhaba,

Ben diyabetle 2 yıl önce tanıştım.

İlk 6 ay farklı doktorlar ile görüşmeme rağmen gereksiz yere ilaç tedavisi gördükten sonra insulin kullanmaya başladım. Ve o günden beri hastalığımla ilgili bilgilere internetten ulaşmaya çalışıyorum.

Geçtiğimiz günlerde şu an hatırlayamadığım bir durum için arama yaparken, google beni diyabet ile ilgili bir bloğa ulaştırdı. Satırlar arasında diyabet deneyimlerini bir blogta paylastigini belirten yazı dikkatimi çekti ve beni diyabetimben.com ile tanıştırdı.

Ailemde, çevremde tanıdığım tek bir şeker hastası bile yok ve yaşadıklarımı birileriyle paylaşırken beni sadece anliyorlarmis gibi davranmaları canımı cok sıkıyordu. Oysa şimdi tam da benim yaşadıklarımı anlatan biri vardı karşımda. Üstelik de benden daha deneyimliydi. Sormak, öğrenmek istediklerim vardı ve Esra Hanim sevecenligi ile bana bu konuda gerek e-maillerinde, gerekse telefonda cok yardımcı oldu.

Onun sayesinde Oguzhan Bey ile tanıştım. Benim diyabetli herhangi bir tanıdığım dahi yokken gittiğim doktorun diyabet deneyiminin de olması benim için hayal bile edemeyeceğim birseydi belki de. Sorulara sabırla yanıtlar veren, sicakkanli bir doktor Oğuzhan Deyneli. Bir süre kan sekeri değerlerimi takip ettikten sonra belki insulin pompasına geçebileceğimi söyleyen Oğuzhan Bey, bu arada Nevin Hanım ile iletişime geçerek karbonhidrat sayımı konusunda mutlaka bilgi almam gerektiğini de söyledi.

3 ay sonra tekrar doktor ile görüşmeye gidecegim, bakalım neler olacak? 🙂

Takipçimiz: Seda Hanım

Not: Seda Hanım’ın ricası ile ben yayına aldım yazıyı 🙂 .

  • Asıl ben teşekkür ederim Esra Hanım. Karbonhidrat sayım yöntemini öğrenip o tedirginliği yaşamadan birşeyler yiyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum :))

    Sevgiler

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.