Opsite Ürünü Hakkında

Genel BilgilerOpsite Ürünü Hakkında

Diyabetimben ve Medtronic TR Ofisi ortaklığıyla 6 Ekim’de gerçekleşen bir toplantımız vardı bildiğiniz üzere.

Toplantımızda Medtronic TR Ofisi Eğitim Sorumlusu Mine Hanım insülin pompasıyla ilgili teknik bilgileri, SGK ödemesini ve birçok konuyu bize anlattı. Aynı zamanda konuşmasının sonrasında pompa ile ilgili sıkıntı yaşayan arkadaşlarımızı da dinledi.

Bunlardan biri de Eyüp Altınışık. Eyüp Bey‘in pompa setlerinin yapışkanları çabuk atıyor teninden. Ki hatırlarsanız benim de yazın yapışkanlı kısımların kenarları çıkmaya başlamıştı. Bu konuyu Medtronic’e ve hatta yurt dışına bildirmiştim.

Eyüp Bey‘e bu toplantı bitiminde yaşadığı bu sıkıntıdan dolayı Opsite adında bir ürün verildi. Sprey formatında. Yapışkanlı kısım tene oturduktan sonra spreyi bunun üzerine sıkıyorsunuz ve yapışkanlı kısmın çıkmaması engelleniyor. Ama Eyüp Bey spreyi sıktıktan sonra yapışkanlı kısmın kabardığını ve kalktığı söyledi telefonda. Bir de ne olur ne olmaz kullanım şeklini yanlış mı hatırlıyorum diye tene yapıştırmadan yapışkanı o şekilde zımbalamaya çalışmış ama o da olmamış. Aynı şekilde bantlı kısım kalkmış.

Peki çözüm olarak sunulan bir ürün neden çözüm olmuyor?

Ya da set yapışkanları için neden bazı yenilikler yapılmıyor? Benim önerim şu; yapışkanlı kısmın yapışkan volümü düşük, orta ve yüksek olarak ürün gamına eklenmeli. Böylece setleri çabuk atan diyabetliker yüksek volümlü yapışkanları, ya da yapışkanlı kısmı çıkarmakta zorlanmakta olan diyabetliler de düşük volümlüyü kullanırlar.

Opsite’ı kullanan arkadaşlarımız varsa deneyimlerini paylaşabilirler.

Bu konuyla ilgili önerileriniz varsa yazın lütfen. Medtronic’in bence bu konuda değişime gitmesi gerekiyor (Görsel http://www.tekinmedikal.net/?urun-186-Opsite-Sprey.html‘den alınmıştır.).

2 YORUMLAR

  1. meraba’opsaytı seti takmadan önce ; cildinizi alkolle silip kuruttuktan sonra opsaytı sıkıp kurımasını bekleyip seti öyle takıcaksınız .ama yinede terliyosanız nafile…

  2. Hmm. O şekilde denememiştim. Bana toplantıda söylenen şekilde önce bedenime sıktım, sonra flaster yapıştırdım. Fakat kalkma olunca bu sefer söylenen şekilde flasterin üzerine uyguladım. Ama bu seferde flaster kurudu ve sert bir hale geldi. Ve bu yüzden yerinden tamamen çıktı.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: