Anasayfa Genel Bilgiler İnsülin Pompası SGK Ödemesini Alırken Pratik Bir Yöntem

İnsülin Pompası SGK Ödemesini Alırken Pratik Bir Yöntem

4 3.525 görüntüleme

Bildiğiniz üzere insülin pompasının geri ödemesi SGK tarafından yapılırken Ziraat Bankası’na TC Kimlik Numaramıza ödemeyi yapmaktalar. Ve mutlaka bizim herhangi bir şubeye gidip parayı şubeden almamız lazımdı.

Özellikle benim gibi büyük şehirlerde yaşayan ve çalışan kişiler bankaya mesai saatleri içerisinde gidip, zaman kaybedip, uzuca sıraları bekleyip ödemeyi elden alabiliyorlardı.

Bugün gittiğim Ziraat Bankası şubesinde çalışan bir bayan beni gayet iyi bir şekilde yönlendirdi sorunuma çözüm oldu.

Ziraat Bankası Avuç İçi Hesabı diye bir hesap açmış. Normalde bu ehsaptan 3 ayda bir kez 15 TL kesinti oluyormuş. Bu kesintinin olmaması için de 2 adet fatura talimatı vermek zorundayız. Ama görevli bayan; ‘Zaten sizin 2-3 ay arasında bu ödemeniz yatırılacak. Siz ATM’den aynı anda pazayı Avuç İçi Hesabınıza aktaracaksınız ve sizin hesabınızdan para kesilmeyecek. Ki hesabı aktif kullanmadığınız için de banka sizden kesinti yapmayacak.’ dedi.

Şubede adıma bir Avuç İçi Hesabı açıldı. Sağ elimi 3 kez el şeklindeki bir cihazın üzerine koydum ve bu görüntü kayıt altına alındı. Hesabım artık aktifdi. Hemen şubenin ATM’sinden bana verilen kağıttaki yolu izledim.  ATM’de avuç içi okuması için ayrıca bir cihaz yerleştirilmiş. Menülerden birinde Merkezi Ödemeler-Kamu Kurumlarından Gelen-SGK Merkezi Ödemeler’den SGK’nın yatırdığı parayı açılan hesaba aktardım. Ve o hesaptan da paramı hemen çektim.

Dolayısıyla artık bankada kuyruk beklemek için işten izin almak zorunda olmayacağım 🙂 . İstediğim zaman gidip ATM’den çekebileceğim.

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.