ÖNEMLİ GELİŞME / İnsülin Pompa Set ve Rezervuarları Hakkında SGK Duyurusu

Haberler&GelişmelerÖNEMLİ GELİŞME / İnsülin Pompa Set ve Rezervuarları Hakkında SGK Duyurusu

ÖNEMLİ GELİŞME / İnsülin Pompa Set ve Rezervuarları Hakkında SGK Duyurusu

Ayakta tedavide kullanılan hazır tıbbi malzeme geri ödeme ve satın alma süreçlerinde SGK’nın yaptığı değişiklikler hakkında İnsülin Pompası ve Sarf Malzeme Alımında SGK Değişiklikleri Nasıl Oldu? başlıklı yazımızda sizlere bilgi vermiştik. Aynı zamanda bugün de Medtronic İnsülin Pompa Sarf Malzeme Satış Lokasyonları Netleşiyor başlıklı yazımızda da Medtronic marka set ve rezervuarları nerelerden satın alabileceğimizi de yazmıştık.

Bu yönetmelik değişikliği sadece biz diyabetliler için değil ayakta tedavisi devam eden ve tıbbi malzeme alan her rahatsızlık için geçerli.

Aylar önce planlanan, bugün hayata geçen, aynı zamanda firmaların da aylardır çalıştığı bu proje 2 ay sonraya ertelendi.

SGK’nın az önce yayınladığı habere göre 31 Mart 2017’de başlayacak yeni alım yönetmeliği 31 Mayıs 2017 olarak güncellendi.

Yani 31 Mayıs 2017’ye kadar insülin pompası set ve rezervuarları her zaman aldığımız gibi alacağız. 31 Mayıs 2017’de ise Medtronic İnsülin Pompa Sarf Malzeme Satış Lokasyonları Netleşiyor linkindeki paylaşımımızda olduğu gibi satın almaya başlayacağız.

Bu arada sadece Medtronic üzerinden duyuruları yapıyor olsak da diğer insülin pompası markalarının satış yerleri ile ilgili bilgileri olanlar olursa lütfen yorum yapsınlar.

Aşağıda SGK duyuru metnini aşağıdaki görselde okuyabilirsiniz. Ya da 2017 Yılı Sosyal Güvenlik Kurumu Ayakta Tedavide Kullanılan Hazır Tıbbi Malzeme Sözleşmesi Süre Uzatımı Hakkında Duyuru linkinden ulabilirsiniz.

IMG_7468

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar Medtronic istanbul Anadolu yakasında pendik Marmara araştırma Hastanesi karşısında medikal cihaz satan yerde Medtronic rezervuarları satışını yaptığını ögrendim ONTU MEDIKAL (KADIKOY ISTANBUL )SEBAHAT HANIM
    (506) 487 84 96 RIHTIM CAD. NEMLIZADE SOK. NO:3/ KADIKOY/ISTANBUL
    APEX MEDIKAL (PENDIK ISTANBUL)VEDAT CELIK
    (533) 231 7679FEVZI CAKMAK MAH. YAZMACI SOK. NO:3/3A PENDIK

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: