İnsülin Pompası Set ve Rezervuar Alım ve Geri Ödemeleri / SGK Duyuruları

Haberler&Gelişmelerİnsülin Pompası Set ve Rezervuar Alım ve Geri Ödemeleri / SGK...

İnsülin Pompası Set ve Rezervuar Alım ve Geri Ödemeleri  / SGK Duyuruları

Bildiğimiz üzere ayakta tedavide kullanılan hazır tıbbi malzeme geri ödeme ve satın alma süreçlerinde SGK’nın yaptığı bazı değişiklikler söz konusu. Bu değişiklik sadece diyabete özel değil, diğer birçok ayakta tedavisi olan rahatsızlıklar için de geçerli. Artık geri ödemeler ve fatura bireye değil ilgili firmalara kesiliyor ve ödeniyor olacak.

İnsülin Pompası ve Sarf Malzeme Alımında SGK Değişiklikleri Nasıl Oldu? , Medtronic İnsülin Pompa Sarf Malzeme Satış Lokasyonları Netleşiyor ve ÖNEMLİ GELİŞME / İnsülin Pompa Set ve Rezervuarları Hakkında SGK Duyurusu başlıklı yazılarımızda da tüm gelişmeler oldukça sizlere bilgi vermiştik.

Bildiğiniz gibi ben yıllardır Medtronic marka insülin pompası kullanıyorum. Bu sebeple de vereceğimiz bilgiler Medtronic ile birlikte tecrübe ettiğim ve edindiğim bilgiler. Farklı markalar hakkında bilgisi olanlar varsa ya bu yazının altına yorum yapsın ya da esra@diyabetimben.com mail adresime detayları göndersin lütfen.

 • 31 Mayıs 2017 tarihi itibarıyla artık insülin pompası set ve rezervuarlarımızı Medtronic’ten değil, Medtronic’in anlaşmalı olduğu ya da olacağı medikallerden alacağız. Yukarıda paylaştığımız linklerden anlaşma yapılan medikallerin bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • SGK normalde değişen bu yönetmeliği 1 Nisan itibarıyla uygulayacaktı. Ama tarih uzadı. Belki farklı pratik çözümler vs getirebilirler.
 • Ben bugün Medtronic’i aradım. Ve sipariş vermek istediğimi söyledim. Bana verilen bilgi: “31 Mayıs 2017 tarihine kadar ister bizden isterseniz de şu şu medikallerden birinden satın alabilirsiniz. Anlaştığımız bazı medikallere SGK tarafından Medula sistemi açıldı. Eğer Medtronic olarak bizden alırsanız faturayı birey olarak size keseceğiz. Bu sebeple de SGK prosedürlerini her zamanki gibi siz yöneteceksiniz. Ama şu medikalden alırsanız SGK prosedürlerini o medikale yönetecek.”
 • İş yoğunluğu ve SGK sürecini yönetmek istemediğim için belirtilen medikalden almaya karar verdim 🙂
 • Yukarıda da belirttiğimiz gibi 31 Mayıs 2017 tarihine kadar Medtronic’ten bireysel olarak siz alırsanız SGK işlemlerini siz yöneteceksiniz. Faturayı SGK’ya ister 31 Mayıs’ta, ister Haziran, ister Temmuz’da götürün SGK geri ödemeyi birey olarak size yapacak. Bu önemli bir detay. 31 Mayıs’tan önce aldım ve faturaları SGK’ya illaha 31 Mayıs’a kadar götürmenize gerek yok. Çünkü fatura tarihi önemli.
Şimdilik vereceğimiz bilgiler bu yönde. Gelişmeler oldukça sizlere bilgi aktarımı yapmaya devam edeceğiz.

 

 

 

11 YORUMLAR

 1. Esra Hanım benden 263 lira fark istedi anlaşmalı medikal firması sizden de mi aynı istediler bana çok fazla geldi fiyat, öncesinde 150 liraydı bildiğiniz üzere..

 2. arkadaşlar nereden temin edebiliyoruz insülin pompasını fiyat nedir biz ne kadarını ödeyeceğiz birde arayabileceğim bir firma var mıdır adanadan yardımcı olursanız sevinirim.

 3. merhabalar. ben ilk başlarda sistemi gerçekten güzel bulmuştum ta ki medicale gidene kadar. benden 262 lira ödeme isteyince neden olarak da artık işlemleri kendileri yaptığını belli ettiler. böyle bir işleme de gerek yoktu ben sgk ya toplu taşıma ile ücretsiz gidip ücretsiz dönüyorum toplamda harcadığım 2 saat diyelim.bu işlemi de zorunlu kılmışlar telefondan artık şipariş almıyorlar. bundan dolayı bende insülin pompasını bırakmış bulundum. Bu ülkede ya sağlıklı ol ya da zengin prensipleri işliyor… bimer gibi her türlü yere yazıp , ulaşabildiğim her merciye ulaşacağım.

  • Caner Bey Merhaba,

   Gittiğiniz medikal bu durumu doğru anlatmamış.

   İnsülin pompa sarf malzemelerini bugün ister medikalden isterseniz ilgili firmadan alın ücreti farketmiyor. Bu alım işleminin değiştiği dönemde Medtronic ürünlerine zam yaptı.

   Bu tarz sarf malzemeleri medikalden satma konusu devletin verdiği bir karar.

   sevgiler,

 4. Esra hanım bende medtronic insülin pompası kullanmaya başladım ve banada aynı şeyleri söylediler bende daha yeni aldım setimi ve rezervarumu 265 TL ödedim ve hergün rezervar degiştirmek zorundayım ekstra 10 tane aldım buda 40 TL sgk bu durumda ne ödüyo ve ne ödücek daha 1 ay olmadı kullanalı cebimden 2 bin TL gitti….. Neşe yolcu özden

 5. İyi günler Esra hanım. Ben de inülin pompası kullanıyorum. Yine her zamanki gibi pompa rezarvuarlarını almak için medikale gittim. Parasını vermeme rağmen yalnız 5 adetini yani çok az kısmını verdiler. Gerisi bize gelince adresine kargolayacağız dediler. Ama sonradan laf değiştirdiler, geldikçe size göndereceğiz dediler. Pompa rezarvuarları gerçekten piyasada yok mu? Ya da zam geleceği için mi böyle yapıyorlar? Hala eski fiyattan ödeme yaptım ama zam geleceği söyleniyor. Sgk’nın ödediği miktar hiç değişmeyecek mi? Bu arada ben Ankara’dayım ve dediğim medikal de orada

  • Mehmet Bey Merhaba,

   SGK’nın geri ödeme desteği maalesef değişmiyor.

   Ancak medikalle yaşadığınız bu konuyu bence Medtronic Müşteri Hizmetleri’ni arayarak dile getirebilirsiniz. Medikallerden ya elden ya da kargo ile teslim alabiliyorsunuz. Eski fiyattan ödeme yaptıysanız da ürünlerin geç gelmesinden dolayı bir fark ödemezsiniz diye düşünüyorum.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: