Omnipod DASH®, Kablosuz İnsülin Pompam, Geldi…

İnsülin PompasıOmnipod DASH®, Kablosuz İnsülin Pompam, Geldi...

Omnipod DASH®, Kablosuz İnsülin Pompam, Geldi…

Omnipod DASH® (Kablosuz İnsülin Pompası) Artık Türkiye’de başlıklı yazımda sizlerle Omnipod’un Türkiye’ye geldiğini paylaşmıştım. Bu linkteki yazıda tüm teknik konularla maliyet hakkında da bilgi var. Bilginiz olsun.

Yazıyı paylaştığım tarih ise 13 Ocak 2021 🙂 Bu tarihi unutmayacağım.

Biliyorsunuz yenilikçi diyabet teknolojileri ülkemize Medsalus ile geliyor. Dexcom G6’yı da Omnipod’u da Medsalus getirdi. Omnipod’u getirmenin muhteşem bir başarı olduğunu hep söylüyorum. Olmayacak şeyi yılların emeğiyle oldurdular.

Omnipod hakkında daha detaylı bilgi almak için kendi siteleri olan https://medsalus.com.tr/omnipod/ linki üzerinden bilgi alabilirsiniz.

https://www.instagram.com/medsalus/ linkinde Instagram sayfaları var. Sayfayı takip ederek hem Dexcom G6 hem Omnipod kullanıcılarının deneyimlerini hem de Medsalus’un ülkemize getireceği ürünler hakkında daha yakından bilgi sahibi olabilirsiniz.

Peki ben kullanmaya başlayabildim mi?

Üzülerek söylüyorum ki hayır 🙁 🙁 🙁

Omnipod’un kumanda ve pos kutuları evde duruyor ama daha kullanmaya başlayamadım. Yıllar yıllar önce, 5 Ocak 2013’ten bu yana bildiğim bu cihaz Türkiye’de ve evimde ama ahhh bu doz ayarlamalarına bekleme hali 🙂 🙂 🙂

O günden bu zamana, Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi’ndeki hekimim Dr Enver Göncüoğlu ile kh/insülin oranımı, IDF’i, bazal doz ayarlarını yapmaya devam ediyoruz. Kendisine hayranım 🙂 Hem şu andaki sensörlü pompamın ve sensörünün verileri hem de Dexcom G6 ve Roche‘un mySugr mobil uygulamasındaki parmak ölçüm verilerini detay detay inceliyor. Ve şu an geldiğimiz nokta öyle muazzam ki 🙂 🙂 🙂 Bu mutluluğumu nasıl anlatırım bilemiyorum.

Bu süreci nasıl yönettiğimizi de Enver Bey ile derleyip sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Neden bu kadar detaylı ayar yapıyoruz?

Omnipod DASH® sensör dedike çalışan bir sistem değil. Bense yıllardır sensörlü insülin pompası kullandığımdan ve düşük öncesi veya düşükte duraklatma gibi özelliklerden çokça faydalandığımdan tüm doz ayarlamalarının iyi yapılması gerekiyor.

Yani şu anda kullandığım sensörlü insülin pompasında düşük öncesi veya düşükte duraklatma gibi durumlarla artık karşılaşmıyorum. Ve bu da bizim Omnipod’a geçmemizin ayak sesleri oluyor 🙂 🙂 🙂

Bir aksilik olmazsa ay sonunda Omnipod’a artık geçebileceğim…

Omnipod 1 aydır ülkemizde satışta. Satın alıp kullananlar da olmaya başladı. Bana yazan ve kullanmaya başlayan kişileri gördükçe de bendeki motivasyon daha da artmaya başladı.

Bu arada daha öncesinde yurt dışından alıp kullanmaya başlayan kişiler de vardı.

Onların deneyimlerimi oluştukça da sizlerle paylaşacağım.

Kablosuz, özgürce ve rahatlıkla yaşayacağım bu teknoloji beni fazlasıyla rahat ettirecek. Aynı zamanda da Dexcom G6’yı kullanmaya da devam edeceğim. Deneyimlerim oluştukça da sizlerle paylaşmaya devam 🙂

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: