Omnipod Dash, Dexcom G6, Medtronic ve FreeStyle Libre Maliyetleri / 10 Temmuz 2023

İnsülin PompasıOmnipod Dash, Dexcom G6, Medtronic ve FreeStyle Libre Maliyetleri / 10 Temmuz...

Önemli not: Diyabet teknoloji maliyetleri enflasyon sebebiyle belli aralıklarla güncelleniyor. Okuduğunuz bu yazıdaki maliyetler güncellenmiş olabilir. https://www.diyabetimben.com/category/insulin-pompam/ linkindeki en güncel maliyet yazısı ne ise o yazıyı dikkate almanızı rica ederim.

Bugünlerde yaşam maliyetlerimiz maalesef her alanda artmakta.

Aylar önce sosyal medya paylaşımlarımda da belirtmiştim. Umarım bir süre sonra en temel tip-1 diyabetli ihtiyacı olan insüline dahi, ne olursa olsun, ulaşmakta zorluk yaşamayız.

Artan maliyetler ve KDV’lerle yaşamlarımıza devam ederken şu anda ülkemizde satılmaya devam edilen diyabet teknolojilerinin güncel maliyetlerini sizlerle paylaşıyorum.

Firmalardan aldığım bilgileri daha anlaşılır olması adına derleyip toparladım. Ürün ürün tüm maliyetler aşağıdaki görsellerde bulunuyor.

Bir önceki Omnipod, Dexcom G6 ve Medtronic 780G maliyetleriyle ilgili yazıyı 28 Mart 2023’te yayınlamışım. Kıyaslama yapmak isteyenler olursa Omnipod Kablosuz İnsülin Pompası ve Medtronic 780G Maliyet Kıyaslaması başlıklı yazıya tıklayarak o yazıya ulaşabilir.

5 YORUMLAR

 1. O kadar üzücü ki gün geçtikçe teknolojinin ve şifanın daha erişilmez olması.

  Diyabetli hakları için, akılcı, doğru ve stratejik yürütülmüş bir kampanya ile doğru kişilere ulaşmalıyız ve ücretsiz diyabetimizi yönetmeliyiz. Herkes kendine bir kitle yapmış ve onları peşinden sürüklemeye çalışıyor.. Çok yanlış. Bir olup, ortak sorunlar ile onun etrafında isteklerimizi dile getirmeliyiz ve sonuç elde etmeliyiz. Sonumuz hayrolsun.

 2. libre 2 ve libre 3 trendyol ve sahibinden arayıcılığı ile satılıyor. bize satılan libre 1 fiyatı ile libre 3 satmak istemeyen firma, nasıl oluyor da bu korsan satışlara izin veriyor.

  • Merhaba,

   Libre1 bile ülkemize gelmeden, yurt dışında yaşayan birinin açtığı bir site üzerinden satıldı maalesef. com.tr uzantılı bir web sitesiydi.

   Değişen dünya koşullarında herkes bir yerlden gelir elde etme telaşında maalesef.

   sevgiler

 3. Merhabalar Esra hanim, yurt disindan pompa alma konusunda bir bilgi yada deneyiminiz var mi? Garanti acisindan yada maddi acidan ne kadar mantikli olur sizce? Bir oneriniz var midir 🙂 tesekkurler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: