Novo Nordisk’ten “Parmak Portre” Projesi

Haberler&GelişmelerNovo Nordisk’ten “Parmak Portre” Projesi

novo_nordisk-450x325Üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından bahsettiren Novo Nordisk, bu kez diyabet üzerine yoğunlaşarak, çalışmalarını sürdürdüğü ülkelerde adından bahsettirmeyi başardı.

Diyabet hastalığının yaygınlığı açısından dünyada sekizinci sırada olan Katar’da, Novo Nordisk ilginç ve başarılı bir projeye imza attı. İlaç şirketinin “Parmak Porte” ismini verdiği projede, kan şekeri düzeyinin belirlenmesi için gerekli işlemlerden (parmak kan testi) çekinen insanları cesaretlendirmek için, test yaptırmaya gönüllü olan insanlara kendi parmak portrelerini hediye etti.

Diyabet kontrolü için gerekli testlerin yapıldığı gezici merkezlere, uzman grafiker ve fotoğrafçılar da yerleştiren Novo Nordisk, katılımcıların parmak portrelerini hazırlayarak, proje için hazırlanmış olan mikro siteye yükledi. Yüklenen bu fotoğrafların daha sonra kullanıcılar tarafından dijital ortamda yüklenebilmesini sağlayan şirket, portrelerin Facebook profil fotoğrafı yapılabilmesine de imkan tanıdı. Böylece diyabet kontrolü için korkularak yapılan kan testi ilginç ve eğlenceli bir projeye dönüştü.

Projenin web sitesi: http://fingers2diabetes.com/

Aşağıdaki videoda da izleyebileceğiniz gibi proje sosyal medyada oldukça ses getirdi. (Kaynak: tekdozdijital.com)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: