Medtronic’in Sensörleri Nasıl Uzatılır?

CGMsMedtronic’in Sensörleri Nasıl Uzatılır?

📍Medtronic’in Sensörleri Nasıl Uzatılır?📍

Her ne kadar sensör uzatmaları, doğru şeker takibi için önerilmese de, günümüz koşullarında sensörleri uzatmak zorunda kalıyoruz.

Biz de bu akşam sizler için kısa bir video hazırladık😊

🎬Video linki: https://youtu.be/WSS8Y-DK-no

Oyuncu: Tip-1 diyabetli ben🙈😊

Yönetmen, oyuncu ve anlatıcı: Sevgili Eşref😍😍😍

Medtronic’in iki farklı sensör sistemi var;
1- Veo ve 640G ile çalışan,
2- Guardian Connect sistemi ile çalışan.

Şu anda her bir sensör 6 günlük. 6 günden daha fazla kullanmak için de videodaki yolu izleyerek sensörü uzatabilirsiniz.

Ancak şunu unutmayalım; sensörü her uzattıkça sensör glikoz değerinin güvenilirliği soru işareti olabilir. Bu sebeple daha güvenilir sensör glikoz değeri için günde 3-4 kez parmak ölçümü ile sensörü kalibre etmek lazım. Bir de yolunda giden bir şeker değeriniz varsa sensörü belki üçüncü hatta dördüncü 6 gün dahi kullanabilirsiniz. Ama kontrollü olmak koşuluyla😊✌️

🎬Tekrar edelim; kısa ve öz video linki işte burada🙈😊

#tip1diyabet #diyabetimben

6 YORUMLAR

 1. Esra hanım, Eşref bey merhaba. Öncelikle sizkere çok teşekkür ederim.
  Medtronic gibi Abbott freestyle libre sensörünü ömrünü de uzatmak mümkün mü?
  Bugünün şartlarında sadece kolay ölçüm yapmak amacı olan ve tedavi için kalem insülin kullanan bir tip 1 diyabetliye hangi sensörü tavsiye edersiniz. Hem ücretlerini hem ulaşılabilirliğini hem cep telefonundan takip edilebilirliğini hem de gliserin gidişini göstererek yönlendirme kolaylığı gibi hususları göz önünde bulundurarak yorumlayabilir misiniz lütfen.
  Selamlar.

  • Gökhan Bey Selamlar,

   Maalesef Libre’de bu yapılamıyor. Ancak akıllı telefon uygulaması ile ölçüm yapıyorsanız, telefonun saati ile oynayarak Libre’nin ömrünü, yurt dışında uzatmayı deneyenleri duydum. Ama bu sistem kapalı bir sistem. Dışarıdan pek müdahaleye izin verilmiyor.

   https://www.diyabetimben.com/mayis-2019-itibariyla-turkiyedeki-seker-olcum-sensorleri-ve-maliyetleri/ linkinde sensör marka ve maliyetleri var. Bunları okumuşsunuzdur diye düşünüyorun. Bence şu an en mantıklı, fayda maliyet açısından Medtronic Guardian Connect. Kalem insülin kullanıp sensör almak isteseydim bunu tercih ederdim.

   sevgiler,

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: