Sensörü Popoya Takmak

CGMsSensörü Popoya Takmak
Sensörü Popoya Takmak
Sensörü popoma takacağımı hiç ama hiç düşünmemiştim🙈☺️
 
Bildiğiniz gibi sensörü genelde bel boşluğumda kullanıyordum. Bana göre parmak ölçümlerime en yakın sensör glikoz değerini hep burada yakalıyordum. Ama birkaç sensördür bel boşluğumdan her zamanki verimi maalesef alamıyordum.
 
Popo bölgesinde sensörü deneyip memnun kalan akranlarımın da tecrübelerini dikkate alarak sensörü popoma taktım☺️ Sensör şu an 10. gününde. Ölçüm sonuçları (Tahtaya vuruyoruz) parmak ölçümlerimle halen uyumlu.
 
Sadece ilk gün sensör glikoz değerleri ile parmak ölçümleri pek uyumlu değildi. Yine birkaç kişinin yorumuyla sabrettim. Değerler birbirine yaklaşacak denilmişti. Ve sensör için iyi bir bölge bulmuş oldum☺️ Popo 🙂 
 
📍Ara not: Ben Medtronic 640G insülin pompası ve sensörünü kullanıyorum. Dexcom’u popoda hiç denemedim. Free Style Libre ise kol ve bacak dışında (Bacak firma tarafından önerilmiyor. Libre’yi denediğim zaman, Libre’nin hareketli bir bölge istediğini bildiğimden bacakta da çalışır sonucuna varmıştım. Ve çalışmıştı. Bu konuda Abbott FreeStyle Libre Hakkındaki Görüşlerim ve Baldırıma Takma Tecrübem başlıklı yazıda bu konuda bilgi edinebilirsiniz.) bir yerde çalışmıyor. Bu sebeple özellikle hangi markayı kullandığımı belirtiyorum.
 
Normalde bu tarz bir fotoğraf çekip paylaşmayacaktım ama en azından tam nereye taktığımı ve nasıl göründüğünü görebilmeniz amacıyla paylaşıyorum.
 
Tip-1 diyabetteki kıdemimiz ne olursa olsun birbirimizden her zaman öğreneceklerimiz halen var. Ve ben diyabetimben.com ile kendimi de ne kadar çok geliştirdiğimi fark ederken iyiki böyle bir blog var diyorum🙏☺️
Yorumlar ve mesajlarıyla “ben de popoda tecrübe ettim.” diyerek konuda bana cesaret sağlayanlara, en önemlisi bana ilk gazı veren Sevgili Fikret Karadağ ‘a teşekkürler 🙏☺️
 
#tip1diyabet #diyabetimben #medtronic

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: