iPro Hoşgeldi, Sefa Geldi…

CGMsiPro Hoşgeldi, Sefa Geldi...

iPro‘dan daha önce bahsetmiştim hatırlarsanız.

Nilgün Hanım ile yaptığımız ajandalar doğrultusunda gece 3, sabaha karşı 5 gibi saatlerde kalkmak ve bazı günler daha sık ölçüm yapmak gerekiyordu. Bu sebeple de kan şekerimi sürekli ölçen bir cihaza ihtiyacım vardı.

Medtronic’ten Mine Hanım ile görüşmem neticesinde Sezen Olucay Hanım bugün ofisimizde beni ziyaret etti ve iPro‘yu bugün bana taktı.

İnsülin pompasının setlerini nasıl takıyorsam, iPro‘da o kolaylıkla takıldı. Bugün yani 3 Ekim Çarşamba günü taktık ve 9 Ekim Salı günü akşam 17:00’da çıkaracağım.

Yani yaklaşık 6 gün 24 saat boyunca göbeğimde takılı kalacak. Ve banyoya da bu cihaz ile rahatça girebileceğim. Ki CGMS maximum 4 gün takılı kalır ve banyo dahi yapamazdınız. Ve iPro‘ya göre daha büyük bir cihazdı.

Peki bu cihaz neye yarayacak?

Ben günde nerden baksanız 10-15 kez kan şekerimi ölçüyorum. Ama ölçemediğim zamanlar da var. Yani ya açlık tokluk ya da gece 3 şekerine bakarım ve sizler de böyle yaparsınız. Diğer ölçüm yapılamayan zamanların iyi bir analizini yapacak bu cihaz. Ve bu veriler rapor haline gelince de doktorumla daha doğru bir bazal ve bolus ayarlaması yapabileceğiz.

Cihazın üzerinde bir ekran olmadığı için ölçtüğü kan şekerlerini ben göremiyorum. Cihaz hafızasına alacak ölçüm sonuçlarını. Ve 6 günün sonunda Medtronic ofisi sonucu rapora dönüştürecek ve bana ulaştıracak. Bu 6 gün süresince de ben kendi ölçümlerimi de not edeceğim ve Medtronic’e bunları da ileteceğim. Cihazın ölçümü ve glükometrenin ölçümü kıyaslanacak ve iPro‘nun sonucunun güvenilirliği de bu sağlama yöntemiyle netleşecek.

Fiyatına gelirsek 100 dolar+KDV.

Bence yılda 1 kez doz ayarlamalarında bu cihaz kullanılmalı. Zira bize ve doktorumuza iyi bir rehber olacak nitelikte.

Sonuçları yine sizlerle paylaşırım 🙂 . Şimdilik göbeğimdeki fotoğrafını paylaşıyorum sizlerle 🙂 .

5 YORUMLAR

  • Mustafa Bey Merhaba,

   Medtronic Türkiye ofisi tarafından takılıyor? Yaş sınırlaması yok.

   Hangi ilde yaşıyorsunuz?

   İsterseniz Medtronic’ten Sezen Hanım ile irtibata geçebilirsiniz. Telefonu: 0530 977 38 05

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: