Anasayfa CGMs Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System

Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System

13 6.765 görüntüleme

Eğer kan şekeri sonucunuzu insülin pompası gibi bir cihazın ekranında görmek istiyorsanız yine Medtronic’in Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System adında bir cihazı var. Bu cihazı daha öncelerden biliyordum. Ama bana bazı özellikleri sebebiyle cazip gelmemişti.

Dün iPro hakkında bir yazı yazmıştım. Ancak iPro ölçtüğü kan şekerini bir ekrana sahip olmadığı için gösteremiyor. Cihazın takılı olduğu 6 gün boyunca 5 dk da bir ölçtüğü tüm kan şekeri değerlerini hafızasına alıyor. 6 günün sonunda Medtronic’e götürülen cihazın kayıtları alınıyor. Bu cihaz daha çok bazal insülin dozu ayarlamalarında yardımcı olabilmekteymiş.

Ancak Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System kan şekerini 15-20 dk geç gösteriyor ekranda. Ama en azından parmak delme derdi olmuyor. Bir de Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System’in büyüklüğü insülin pompam kadar. Bu cihazla beraber banyoya filan giremiyorsunuz. Ki cihaz mesela 6 gün üzerinizde takılı kalacaksa o süre boyunca cihazdan ayrı kalmamanız da gerekiyor diye tahmin ediyorum.

Şimdi iPro mu yoksa Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring Systemmi düşüneceğim. Bayramdan sonrası için Mine Hanım ile randevulaştık.

Günde 10-15 kez kan şekeri ölçümü yapan bir diyabetli olarak 6 gün parmak delmeden Guardian® REAL-Time Continuous Glucose Monitoring System’in bana göstereceği sonuçlara göre kan şekerimi takip etmem nasıl olur merak ediyorum. iPro gibi bu cihazın da takılı olduğu her gün, günde 2 kez kan şekerimize kendi cihazlarımızla bakmamız gerekiyor.

Mine Hanım ile yüz yüze görüştükten sonra sizleri yine bu iki cihaz hakkında daha detaylı bilgilendireceğim.

 

 • tip 1 diyabette kök hücre tedavisi hakkında bilgilerinizi bizimle paylaşırsanız çok memnun olurum . bayramınız kutlu olsun

  • Şeyma Hanım,

   İnsülin kalemi kullanan diyabetliler de kullanabiliyor.

   Amaç kendi ölçüm aletlerimiz ile görülemeyen kan şekerlerini takip etmek. Böylece kısa ve uzun etkili insülinlerin ünite ayarlamalarına daha doğru çözüm bulmak.

   sevgiler

 • Esra Hanım.otomatik ölçüm yapıp insülini kendi ayarlayan makinalar var mış.haberiniz var mı?

 • “Yapay pankreas” – insülin dozunu ayarlamak için programlanmış bir insülin pompası ile entegre gerçek zamanlı sürekli glikoz izleme sistemi
  otomatik olarak hastanın glukoz düzeyine göre – Modern diyabet tedavisinde yüksek standardıdır.Sistemin bileşenleri glikoz sensörü ve doğru ve güvenilir bir glukoz konsantrasyonu sinyal yanıt veren bir bilgisayar kontrollü insülin pompası vardır.Bilgisayar vücudun doğal insülin ve glikoz döngüsü simüle karmaşık bir matematiksel modele göre insülin pompası düzenler. Hatta kullanıcı ayar gerektirmeden, otomatik olarak uygun seviyede hastanın glukoz tutar, hangi otomatik olarak optimal dozu insülin ayarlayabilirsiniz.

 • Selam Esra Hanım,
  Bu ürün hakkında başka bir yazınız olmamış, sitede bulamadım. Denediniz mi, değerlendirmeleriniz var mı?
  Teşekkürler.

  • Nergis Hanım Merhaba,

   CGMS ile ilgili birçok yazım oldu aslında. Site içi aramaya sensör yazıp aratırsanız birçok tecrübe ile karşılaşabilirsiniz.

   sevgiler

  Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.