Anasayfa İnsülin Pompası İnsülin Pompası Set Ödemesi Hakkında

İnsülin Pompası Set Ödemesi Hakkında

9 7.395 görüntüleme

İnsülin Pompası Set Ödemesi Hakkında

Sensörlü insülin pompası denedikten sonra sensörsüz insülin pompası ile diyabetli (şeker hastalığı) hayatıma devam ediyorum. İnsülin pompası raporum da sensörsüz insülin pompasına göre hazırlanmış durumda.

30 Ağustos 2014’te yani yaklaşık 1 ay önce Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) bildiğiniz üzere bir değişiklik olmuştu. Sensörlü İnsülin Pompası Ödemesi Hakkında Önemli Duyuru / 30 Ağustos 2014 Resmi Gazete yazısından detayları inceleyebilirsiniz. Sensörlü insülin pompası ve set, rezervuar ve de sensörü de artık Türkiye’nin hiçbir SGK’sında ödenemeyeceği SUT’da belirtilmişti. Bu yönetmelik değiştikten sonra tereddütüm vardı.

Acaba sensörsüz pompa kullanan bireylerin set ve rezervuar ödemelerinde de sorun yaşanır mı diye? Geçtiğimiz Cuma günü SGK’dan mesaj geldi. Ödemem yapılmış. Bu mesaj ile bir sorun olmadığını gördüm. Ancak sensörsüz pompa kullanıp da ödemesi yapılmayan tip-1 diyabetli arkadaşlarımız var mı? Varsa bu yazıyı ve yazının resminde sizlerle paylaştığım ve SGK’dan gelen mesajı bulunduğunuz ilin SGK Müdürlüğü’nde örnek olarak gösterebilirsiniz.

 

 

 • esra hanım mobilden giris yapamadım normal olarak sordum 2 defa ama yanıt alamadım. sizden diyabetimben.col ailesinden affreza isimli ilac hkknda bilgi istiyorum acaba sgk kapsamına girermi kullanımı nasıl olur doz ayarlama nasıl yaplır ingilizce bilen arkadaslara mail göndeririseniz konuyla ilgili sevinirim. tesekkürler

  • Yusuf1903,

   Mesajlarınızı gördüm. Ancak ürünü bilmeme rağmen şimdilik detaylı bilgi vermek istemiyorum. Çeviri yapmak için şu an maalesef zamanım yok.

   Birçok yazının altına yorum yapmışsınız zaten. Her yeni yazdığım yazının altına yorum yapmaya devam ediyorsunuz. Merak etmeyin. Affreza hakkında bir yazı yazacağım. Biraz bekleyin lütfen.

   sevgiler,

   • cok tesekkürler. heycanla bekliyorum. cevap alamayınca yazdım kusura bakmayın kolay gelsin 🙂
    sevgiler

 • Merhabalar
  Tip 1 Diyabetl tanışalı 1.5 ay oldu pompa kullanabilir miyim yoksa erken mi okuduğum kadarıyla baya kolaylık sağlıyor 🙂

  Sevgiler

  • Semih Bey Merhaba,

   Tip-1 diyabetli yaşınızdan ziyade kan şekerinizi gidişatı önemli. Oynak bir kan şekeri düzeyiniz varsa doktorunuza pompa konusunu önerebilirsiniz.

   sevgiler,

 • dana insülin pompası kullanıyorum.firma bana 3aylık 540 tl fatura kesti.SGK geri ödemesi ise 300 tl civarı.döviz kurlarına endeksli olarak firma fiyatları artırırken SGK nın bize geri ödemesi hiç değişmiyor.kalan farkı cebinize ödemek zorunda . Bu durumda açıkcası beni zor durumda bırakıyor.BJ konu hakkında yapabileceğimiz bir şey yok . yardımcı olursanız sevinirim..

 • Esra hanım Eskişehir de ikamet ediyoruz , oğlum 16 yaşında takribi 14 yıldır tip1 bulunduğum ilde pompa takılmıyor nerde nasıl bir yöntem uyğulamalıyım oğluma artık iğne yapmak çok zor geliyor bizlere ne öneriyorsunuz şuan kullanabileceğim oğlum için önereceğiniz en iyi ürün hangisidir size nasıl ulaşacağız.Teşekkürler

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.