İnsülin Kalemi Kullanıcıları İçin Yeni Bir Aparat “Steady Shot”

Haberler&Gelişmelerİnsülin Kalemi Kullanıcıları İçin Yeni Bir Aparat "Steady Shot"

İnsülin Kalemi Kullanıcıları İçin Yeni Bir Aparat “Steady Shot”

Haberi okuduğumda bu tarz bir aparata ihtiyaç duyabileceğimi düşündüm.

Shawn Michels

Wisconsin Üniversitesi mezunu ve aynı zamanda tip-1 diyabetli olan Shawn Michels kendi yaşadığı soruna kendi çözümünü üretirken aynı zamanda yatırım alma noktasına geldi.

Biliyoruz ki insülin kalemi ile insülin yaparken (4mm iğne boyutu hariç.) deri kıvrımı yapmak önemli. Çünkü insülin yağ dokusuna yapılmalı.

Ancak 4mm üstü iğne boyutlarına deri kıvrımı yapmak bazen ve bazı yaş gruplarında maalesef kolay olmuyor. Elbette hepimizin bireysel çözümleri de var. Özellikle kola, popo veya bel boşluğuna insülin yaparken deri kıvrımı yapmak biraz zorlu oluyor ama yine de yapabiliyoruz 🙂

Ancak Shawn Michels bu sorunun olmaması için insülin kaleminin başına takılan ve deri kıvrımı oluşturabilen bir aparat geliştirmiş. Ve bu aparatın patentini almış 🙂

 

İnsülin kalem iğnesini taktıktan sonra, iğne ucunun koruma kapağını çıkarmadan, bu plastik aparatı takıyorsunuz. Ardında koruma aparatını çıkarıp, deri kıvrımı yapmadan insülini rahatlıkla yapabiliyorsunuz.

 

Bu aparatın, tıbbi eğitim gerektirmeyen bir aparat olması sebebiyle de herhangi bir FDA onayı gerektirmediği belirtilmiş.

Oldukça basit bir aparat olsa da belki de çoğu kişinin yaşadığı soruna çözüm olabileceğini düşünüyorum.

Ürün şu an satışta değil. Bilginiz olsun 🙂 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: