Hayat Çok Değerli Kulubüne Teşekkürler

Sizden GelenlerHayat Çok Değerli Kulubüne Teşekkürler

Hayat Çok Değerli Kulubüne Teşekkürler Elimde bulunan Optium cihazımın seri numarasını girerek insülin soğutma cüzdanı talep etmiştim.

Dün akşam elime ulaştı.Ricamı kırmayarak kırmızı renkte göndermişler 🙂

Yanında da ekstra diğer arkadaşlarıma  gönderildiği üzere broşürler,kupa,şeker,not kağıtları da var.

Sonunda bir insülin soğutma cüzdanım oldu ve mutluyum teşekkür ediyorum.

Güzel bir mutluluk isteyen herkesin olması dileğiye.

sevgiler…

Emine Taşdöğen

 

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

39 YORUMLAR

 1. Az önce benimde geldi. Hayırlı olsun size. İnsülini yerleştirdikten sonrada bir resim yüklerseniz sevinirim. Açıkcası ben yerleştiremedim 😀 lansetleri nereye koyacağımı bilemedim ve buz pedi makineye zarar vermez mi?

  • Ali Bey’ine Yorumu

   merhaba
   bende bu kampanyalardan yararlanmak istiyorum
   fakak abbott ürünü kullanmıyorum
   nasıl kampanyalara katılabilirim
   iyi günler

  • Aylin Hanım Merhaba,

   İnsülin taşıma cizdanında sadece insülin taşınır. Yani içerisi metalik folyo kaplı olan cüzdandan bahsediyorum. İçerisine ne lanset ne de ölçüm cihazı konmaz.

   Jel şeklindeki pedleri derin dondurucu ya da buzlukta donduruyorsunuz. Cüzgan içerisine 2 pedi de yerleştirip arasına insülin kalemlerinizi ya da insülin flakonunuzu kutusuyla ya da birkaç kat peçeteye sararak yerleştiriyorsunuz. İnsülinlerin direkt soğuk pedlerle temas etmemesi gerekiyor. Ederse insülinleriniz bozulur.

   Tekrar ediyorum; kan şekeri ölçüm cihazı ve hiçbir aparatı o cüzdan içine giremez. Zaten o cüzdan sadece insülinleri sıcaktan korumaya yarıyor.

   sevgiler

 2. Ali Bey Merhaba,

  Abbott’un cihazı olmadan talepte bulunamıyorsunuz ama ben pazartesi günü Hayat Çok Değerli Kulübü’nün yetkililerinden olan Pelin Hanım ile irtibata tekrar geçeceğim. Bloğumuz için o cüzdanları ücretsiz bir şekilde nasıl verebiliriz diye düşünüyorduk. Bu konuyu biraz hızlandırmamız lazım.

  sevgiler

 3. Ama temsili resimde makine vardı… Teşekkürler Esra Hanım o resmi görünce ben yanlış anladım makineyi falan görünce.. Makine yeri falanda olunca aklım karıştı . tekrar teşekkürler

  • Aylin Hanım,

   Kafanız hiç karışmasın. Bende de var o cüzdandan. Ölçüm cihazınızı da o cüzdana koyarsanız cihazınız soğuktan ötürü bozulabilir. Ama ben de Hayat Çok Değerli Kulübü’nün internet sitesinde kan şekeri ölçüm cihazını insülin taşıma cüzdanı içerisinde gördüm. Şoka girdim. Pazartesi günü Hayat Çok Değerli Kulübü yöneticilerinden Pelin Hanım’a danışacağım. Sizi mutlaka bilgilendiririm.

   Ölçüm cihazını koyduğumuz cüzdanın rengi siyah. Soğuk tutan cüzdanın rengi ise ya mor ya da kırmızı olabiliyor. Sizinki hangi renk?

   sevgiler

   • Esra Hanim merhaba,

    Acikcasi bende hem insulin kalemlerini hemde olcum cihazini koyabilecegim bir cuzdan istiyorum ama tek bir tane olsun istiyorum ayri ayri degil. Bu konuda bana da yardimci olursaniz sevinirim.

    Sevgiler:))

  • Aylin Merhaba,

   Elbette abla diyebilirsin. Ben de Aylin diye hitap ediyorum bu yorumda sana.

   Şekerler bildiğin bayram şekeri. Sakın yeme. Hipoglisemi anları için gönderiyorlar. Benim şirketteki çekmecemde bir kısmı duruyor. Çantamda da belli bir kısmı var. Kan şekerim düşerse diye yanımda da bulunduruyorum.

   sevgiler

  • Ebru Merhaba,

   Bizim ana sayfamızın en üst kısmında Hayat Çok Değerli Kulübü’nün yanıp yanıp sönen reklamı var. Ona tıkla.

   Yeni açılacak sayfa Hayat Çok Değerli Kulübü’nün sayfası. O sayfanın ortasında sürekli değişen haberler var. O haberlerden birinde İnsülin Taşıma Cüzdanı için buraya tıkla yazıyor. Ona tıklıyorsun. Sayfaya üye değilsen üye olmanı istiyor. Üye olduktan sonra Optium cihazının arkasında seri numarasını girip gönderiyorsun.

   Hayat Çok Değerli Kulübü’nün sitesinde bugün bir sıkıntı var. Açılmıyor yine. Açıldığında ve girdiğinde sorun yaşarsan bana haber verirsin.

   sevgiler

   • Esra hnm merhaba,
    İki gündür arda nın 200,260mg arasında gidip gelen kşr lerini indiremiyoruz.yiyip içtiği gıdalarında ve insülin dozlarında hiç bir sorun yokken bu durum beni çok yoruyor moral olarak.hatta insülin dozlarında ayar da yaptım.
    Aklıma insülinlerinin bozulmuş etki derecesinin havaların ısınmasıyla düşebilecegi geliyor.
    Biz humulin r,humulin nph kullanıyoruz.bu insülinlerin hiç açılmamışlarını buzdolabının yumurtalık kısmında kullandığımız kalaemleri ise oda sıcaklıgında muhafaza ediyoruz,sık sık dışarı çıkıyoruz atıp çantaya. Götürüyorduk.değişen ortamın ısı farkı etkilermi acaba?Kullandığımız kalemleri sıcak hava koşullarında nasıl korumalıyız.Biz insülinin bozulmuş olabilecegini yüksek ihtimal olarak görüp değiştirdik birde korudugumuz mutfak dolabının içine bir saklama kabı içinde buz aküsü koyduk,akünün üstünede deri kalem kabı içindeki insülinleri koyduk sıcak havadan etkilenmesin diye acaba doğrumu yaptık?

    • Dilek Hanım,

     Öncelikle insülin saklama koşullarını anlatayım. Mesela 1 adet Humulin R yi açtık ve kullanmaya başladık. Her kullandıktan sonra tekrar dolaba ve yumurtalık kısmına koyulmalı. Ve her kullanımda yine dolaptan çıkarılmalı, kullanılmalı ve tekrar dolaba koyulmalı. Ama 1 adet Humulin R Arda’nın insülin dozlarına göre 2 aydan fazla sürede bitmiyorsa o insülin kalemi mutlaka değiştirilmeli. Çünkü her insülin yaptığımızda deri altı sıvısından az bir miktar insülin kaleminin içerisine kaçıyor ve insülin kalemi eğer uzun süreli kullanılırsa insülinin özelliği gittikçe azalıyor. Ama kısa sürede bitiyorsa Humulin R kalem bitene kadar dediğim şekilde dolapta saklayarak kullanıma devam edebilirsiniz.

     Eğer illaha oda sıcaklığında koruyacağım derseniz de oda sıcaklığında maksimum 2 ay dayanıyor insülinler.

     Dolayısıyla mutfak dolabı içerisine buz aküsü koymak ve orada saklamak ile bildiğimiz buzdolabında saklamak arasında fark yok. Hatta buzdolabında saklamak en iyisi.

     Ülkemizde Arabistan sıcakları olmadığı için yazın da çantamızın güneşe bakmayan tarafında insülin kalemlerini kutusuyla koymak bile yeterli geliyor. Çünkü ben kalem kullanırken buz kaseti dahi hiç kullanmadım. Bir de mesela ben insülin pompası kullanıyorum. 4 günde 1 kez değiştiriyorum içerisinde insülini. Pompayı insülin kalemi gibi koruyamıyorsunuz. Ya göğüs arasında sütyeninize takılı ya da pantolonunuzun kemer bölgesine takılı oluyor. Yazın sıcağında bile direkt güneşe tutmadan hiçbir sorun yaşamadık.

     Yazın en sıcak gününde bile olunsa sadece insülin taşıma cüzdanı bile kullanarak kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz ama ben ortalama 9 yıldır hiçbir yaz insülin taşıma cüzdanı dahi kullanmadım. Çantamın en kuytu yerine koyar öyle giderdim gideceğim yere.

     Sizin burada yaşadığınız sorun 1 insülin kalemini kaç gün kullandığınız sorusuna vereceğiniz cevapta gizli gibi. Çünkü belirttiğiniz saklama koşullarında insüline bir şey olacağını düşünmüyorum.

     Ne dersiniz?

     Bu arada benim de 2 haftadır çok kötü gidiyordu. Tek sebep adet dönemiydi. Gizli enfeksiyon var mı yok mu diye test bile yaptık. Ama spesifik bir sebep ne ben ne doktorum bulamadık.

     sevgiler

     • Esra hnm merhaba,
      Verdiğiniz bilgilerden dolayı tesekkürler.evet bizde insülin tüplerimizi 28.gün değiştiriyoruz zaten çok düşük dozler olduğu için yarısına gelmeden dğiştiriyoruz.uzun süreli kullanım söz konusu değil.
      Bu arada buz kaseti kullanma olayını yeni yapmaya basladık insülinin bozulma ihtimaline karşı.
      Veeee bu akşam yemeğinden evvel insülin tüpünü değiştirdik,uyguladık,220mg olan akş için 3,5 ünite regular yaptık yemekten sonraki 3.saatteki öçlüm 102mg idi.yemekteki cho miktarı insülin oranı,akş değeri öğlenkiyle ay hemen hemen yakındı ama bukez sonuç farklıydı düşmüştüüüü:))
      Bu durum bize insülinin bozulma ihtimalini kuvvetlendirdi.kalemleri buz dolabında saklama önerinizi uygulayacağım daha pratik olur.teşekkürlerrr yorumunuz için.

      • Dilek Hanım Merhaba,

       Sorunun düzelmesine sevindim. Ki dediğiniz gibi çocuklar düşük dozlar yapıyor. Ve bir kalem uzun süreli kullanılırsa baya sıkıntı çıkabiliyor.

       Buzdolabından ve yumurtalık kısmında ya da dolap kapağındaki raflarda saklayın.

       sevgiler

       • Esra hanım,
        Bugün yine dalgalanmalar yaşadık ben bir sey daha sormak istiyorum.
        Uyku düzeninin bozulması hergün değişen yatış kalkış saatleride etkili olurmu hiperglisemi yaşamaya.
        Sevgiler

 4. Herkese merhaba,
  hayat çok değerli kulubünün yaptığı kampanyada gönderdiğim 10 prospektüse bir kutu strip bugün kargo ile elimize geçti. Stripin yanında termos kupamız, vd hediyelerimiz geldi.
  Kargo içinde gelen bilgilendirme yazısında Danışma hattı numarası 0 216 32763*3 olarak yanlış yazılmış olup doğrusu 02163276333 tür.
  Bu arada Optium cihazımızın seri numarasını girerek insülin soğutma cüzdanı talep etmek istedim ancak makinanın arkasındaki seri no silinmişti. İyiki kutusunu atmamışız; kutu üzerinde ve garanti belgesinde yazılı olan seri nosunu ilgili yere girerek, biraz önce talebimi de yaptım.
  mutluluklar 🙂

  • İlker bey ,
   Esra hnm a sordum sizede sormak istedim çocuklarımızın yaşları yakın.bir haftadır dğişen uyku saatleimiz var.bu durum hiperglisemi yasamamızda etkili olurmu?çok yorucu moralsiz ve omuzlarımın düştüğü bir hafta geçirdik.bize göre hersey normal beslenmesi insülin dozu normal fakat ölçümler anormal.sebepleini düşünüp deniyoruz enson uyku düzenindeki düzensizlik geldi.siz yasadınızmı böyle durumlar yasadıysanız nasıl vardınız sonuçlara.
   Selamlar

 5. merhaba bende almak istiyorum ama yukarıdaki hayat çok değerli linkine tıklıyorum ulaşamıyorum neden başka nereden bu insülin soğutma cüzdanını talep edebilirim

  • Melike Hanım Merhaba,

   Hayat Çok Değerli Kulübü’nün internet sitesi ara ara hata veriyor. Kendilerinden kaynaklı.

   Yarın tekrar deneyip girmeye çalışın.

   Sevgiler

 6. Her kese Merhaba
  Yazi uzun zaman once olmus ama ben aynen bu insulin sogutan cuzdan da istiyoruz siparis etmek, fakat olcum cihazimiz farkli Optium deyil. yardimci ola bilirmsiiniz? nasil siparis ede biliriz?

 7. esra hanım cüzdanın içindeki jel kaç gün soğutabilir insülin kalemini koyduktan 4_5 saat sonra jeel erimeye başlıyo r yani 1 gün yetebilirmi cüzdanın içindeki gel kalemi soğuk tutmaya

  • Süleyman Bey Merhaba,

   Bu cüzdanlar 1 tam gün insülini soğuk tutmaya maalesef yetmiyor. Ama biz mesela şu an oldukça sıcak güneydoğuda tatildeyiz. Bu cüzdan rahatlıkla 4’te 3 gün yetti.

   Aslında güneşle direkt temas olmadan bu cüzdanda bence insülin rahatlıkla muhafaza olur.

   Sevgiler

 8. teşekkürler yani fazla güneş görmeyen bi yere koyduğumuzda 1 gün yetebilir sırt çantası mesala

  daha ayrıntılı bir şekilde bilgi verirseniz sevinirim 🙂

  • Süleyman Bey Merhaba,

   Verdiğim ilk cevabın üzerine daha net ekleyebilirim bilemedim. Daha ayrıntılı bir durum söz konusu değil aslında.

   Ben yanımda insülin taşımıyorum. İnsülin pompası kullandığım için. Ancak eğer bir yerden bir yere kalmalı gideceksem bu insülin taşıma cüzdanının içerisine bir ufak bir de orta boy bir buza dönüşen jellerden koyuyorum. Bu jeller daha önceden bulukta dondurulmuş olmalı.

   İnsülinleri cüzdan içerisine yerleştirip cüzdan içerisine önlü arkalı bu iki buz jelleri koyuyorum. Ve ihtiyacım olmadıkça da açmıyorum. Oldukça sıcakta geçen tatilimizde bile bu jeller erise de insülinler bozulmadı. Ortalama 7 saat geçen yolculuklarımızda dahi bozulmadı.

   Umarım bu sefer bu yorumum beklentinize uygun olmuştur.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: