E1 ve E2

UntitledBaşlıktan bir şey anlamanız bence imkansız. Ama bu yazıyı okuyan Türkan Hanım ne demek istediğimi biliyor.

E1=Emir Talha ve E2=Eymen

E1 bizim tip-1 diyabetli, kendi aramızda Talha diye çağırdığımız kocaman abimiz. 9 yaşında. E2 ise Ankara’dan dönerken bizi bizden alan, kurduğu cümlelerle bizden daha akıllı ve büyük olduğunu gösteren Eymen. 4 yaşında Eymen de.

Emir Talha’yı ve Eymen’i tanıyan herkes ama ben daha fazla seviyorum. Türkan Hanım ve eşi harika 2 adam yetiştiriyor.

 

 

UntitledDün Türkan Hanım Whatsup’tan Talha’nın fotoğraflarını gönderdi. Novo Nordisk’in diyabetliler için yaptığı metalik renkli bilekliği kolyeye çevirmişler. Talha bileklik olarak kullanmaktan ziyade kolye olarak kullanmayı tercih etmiş. Bu yazının resminden Talha’nın boynundaki kolyeyi görebilirsiniz.

Bu arada üzerinde DİYABETLİ ve İNSÜLİN yazıyor. Neden bu tarz bir şey yazmışlar bilmiyorum ama bana biraz riski geldi. Mesela boynunda ya da kolunda bu tarz bir bileklik ya da kolye olan bir diyabetli bayıldığında bu direkt dikkat çeker mi? Ya da hadi dikkat çekti. Üzerinden yazılan DİYABETLİ ve İNSÜLİN okundu. Bir işgüzar çıkıp bayılan diyabetliye insülin yapar mı? İnsülini nerden bulacak demeyin. Hepimizin yanında insülin kalemleri ya da insülin pompası var.

Sizlerin de aklınızda olsun. Novo Nordisk’in web sitesi üzerinden talepte bulunabilirsiniz. Ama bu sabah Türkan Hanım ile yine whatsup’tan yazışırken bizim halen yapmayı düşündüğümüz plastik tarzı bilekler konusunda bir fikri oldu. Her takıma ait bir bilekli olsun diye. Bu hafta Roche ile ne yapıp edip şu bileklik konusunu konuşacağım. Olumlu geri dönüş alırsam üzerine ne yazdıracağımızı beraber konuşuruz.

 

Untitled2Türkan Hanım bir de E2’nin sabah uyurken ki fotoğrafını çekip gönderdi. Benim fotoğrafı görür görmez verdiğim ilk tepki; ‘duduşları harika görünüyor. Isırmalık.’ 🙂 Bu resim de Eymen’in resmi. Eymen uykuda 🙂

Bir sonraki toplantımız böyle ne eğitim ne de konferans olsun. Yemeli içmeli ve bol sohbetli olsun. Eymen böylece daha rahat hareket eder ve biz de Eymen ile beraber olmanın keyfine varırız. Yani bir sonraki toplantıya bekliyoruz Eymen’i Türkan Hanım 🙂

 

4 YORUMLAR

 1. Esra Hanım ; bir bahar buluşması bizi çağırıyor sanki bir pazar kahvaltısı olabilir 🙂 bu durumu ciddi düşünelim derim… bileklik konusunda yanınızdayız, inşallah olur size güveniyoruz en güzelini yaparsınız . Sevgiler

 2. Çokk şeker ikiside yemelik tam Esracım tepkilerin gayet normal 🙂
  Bileklikleri heyecanla bekliyorum.Esra sen bu işi halledersin ben fikir düşünmeye başlıyım.
  Toplantılarımızda özledim herkesi özledim en kısa zamanda görüşmek üzere arkadaşlar.,
  sevgiler

  • Mehmet Bey,

   Bizim yaptığımız bir şey değil.

   Yabancı bir web sitesinden almıştık. Bu yazıdaki bilekliği ise Novo Nordisk’i arayarak isteyebilirsiniz.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: