Frio Marka Taşıma Cüzdanları Hakkında Her Şey

Genel BilgilerFrio Marka Taşıma Cüzdanları Hakkında Her Şey

İnsülin Pompası ve İnsülin Kalemlerini Sıcaktan Korumak İçin Cüzdan başlıklı yazımda sizlerle satın aldığım insülin pompası ve insülin kalemlerinin taşıma cüzdanları hakkında tecrübelerimi paylaşmıştım.

Ürünü medikal sektöre danışmanlık hizmeti veren Adviqual adındaki bir şirket getirmiş Türkiye’ye. Facebook’ta FRİO adında sayfaları var. Facebook üzerindeki paylaşımları dikkatimi çekmişti.

Türkiye’de internet üzerinden insülin pompası ve kalemlerini bozulmadan taşıyabileceğiniz cüzdanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz ama sağlam ve güvenilir bir marka bulabilmek zor. Frio markasına ait ürünler de birçok internet sitesi üzerinden satılmakta. Ben hem insülin kalemleri hem de insülin pompası için firmanın internet sitesinden birer cüzdan aldım. Bunun sebebi de fiyat olarak diğer sitelere göre biraz daha düşük olmasıydı.

İnsülin pompası için aldığım cüzdana 98,5 TL, iki kalemli insülin taşıma cüzdanına ise 125 TL gibi bir rakam ödedim.

Birkaç kişi bana ürünleri satın almakta güçlük yaşadıkları için ulaşmıştı. Kısaca anlatayım. Firmanın sitesine girip satın almak istediğiniz ürünleri sepete ekliyorsunuz. Üyelik gerektirmiyor. Zorunlu olan satırları doğru bir şekilde doldurup ‘devam et’ butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda fatura bilgilerini doldurmanız lazım. Sonrasında ödeme tipini seçmeniz gerekiyor. İki farklı ödeme seçeneği var. Havale, EFT ya da Kredi Kartı. Ben kredi kartı ile aldım. Kredi kartı bilgilerinizi girip Sözleşmeyi Okudum ve Kabul Ediyorum’a tıklayıp siparişi tamamla dediğinizde açılan sayfada siparişinizin onaylandığını ya da onaylanmadıysa neden onaylanmadığını görebilirsiniz. Havale ya da EFT seçeneği ile ödeme yaparsanız; para transferi gerçekleştikten sonra ürünler size gönderilir. 2-3 gün içinde de adresinize ürünler gelmiş olur. Yani bu satın alma süreci basit bir internet satın alma işlemidir.

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi asıl ilgimi çeken ürün insülin pompasını taşıma cüzdanı idi. İnsülin kalemlerini taşıma için aldığım cüzdanı da sırf denemek için aldım. Ürünler elbette oldukça iyi.

İnsülin Pompası Cüzdanı
İnsülin Pompası Cüzdanı

İnsülin pompası taşıma cüzdanının boyutu 8×13 cm. Elbette sadece 1 adet insülin pompası için kullanım yapabiliyorsunuz.

 

 

 

 

 

 

İnsülin Kalemi Cüzdanı
İnsülin Kalemi Cüzdanı

İki insülin kalemi için olan cüzdanın ise ölçüleri 8×18 cm. Cüzdana; 2 adet insülin kalemi  veya  4 adet 10 ml kartuş sığabilmekte.

Sekiz hatta oniki adet insülin kalemi için olan cüzdanlar da var. Sekizli taşıma cüzdanına 8 adet insülin kalemi ya da 16 adet 10 ml kartuş sığabilmekte. Kullan ve at tarzından kalem değil kartuş kullanıyorsanız uzun seyahatlerde bu boyuttaki cüzdan daha avantajlı olabilir. Bu cüzdan 170 TL civarında.

Bu tarz ürünler derin dondurucuda soğutma zorunluluğu getirmediği için kullanımı ve sağladığı fayda anlamında oldukça başarılı olmakta. Çünkü süreci daha basit bir hale getiriyor.

Birkaç farklı markanın insülin taşıma cüzdanını alıp, kullanan biri olarak maliyetinin de uygun olduğunu söyleyebilirim. Çünkü 2-3 sene gibi bir sürede ödediğimiz para rahatlıkla kendini amorti ediyor.

Aşağıda cüzdanlarla ilgili genel açıklamaları da paylaşıyorum.

Umarım benim gibi sizler de memnun kalırsınız 🙂

FRIO Marka Cüzdanlar İçin Genel Açıklamalar

Frio cüzdanları, başta insulin olmak üzere ısıyla bozulan her türlü ilacınızı 48 saat boyunca serin tutar (18-25ºC)!

Sadece su ile aktif hale getirebileceğiniz Frio, sizi buz kalıplarından ve buzdolabı başında beklemekten kurtarır.

Serin taşınması gereken her tür  ilacın güvenle taşınması için “Kullanım Adımları” çok kolaydır;

  • Cüzdanı aktif hale getirmek için bir kap soğuk suyun içine 5-10 dakikalığına batırın.
  • Cüzdan içindeki kristaller suyun etkisi ile jele dönüşünce sudan çıkartıp, süzülmesini bekleyin veya beklemeden bir havlu ile fazla sudan kurtulun.
  • İçine taşımak istediğiniz ilacınızı cüzdanın içine yerleştirin.
  • Cüzdanı beraber taşıdığınız diğer eşyalarınızın nemlenmemesi için özel Cambrelle™ kumaşından yapılma dış kılıfının içine yerleştirin. (Diğer eşyalarınızın ıslanmasından korkarak kesinlikle birşeyle sarmayın!).
  • Cüzdan, buharlaşma sayesinde serinlik sağladığı için sürekli olarak hava ile temas etmesini sağlayın!

Cüzdanın emdiği su buharlaştıkça, aynı işlemleri uygulayarak art arda ve tekrar  cüzdanı kullanılabilmekte.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Yoruma kapalı.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: