Tip-1 Diyabetinizle Eksiksiz ve Rahat Bir Seyahat Yapmanızın 5 Püf Noktası

Genel BilgilerTip-1 Diyabetinizle Eksiksiz ve Rahat Bir Seyahat Yapmanızın 5 Püf Noktası

Özellikle yaz tatili hazırlıkları bizler için daha bir efsane oluyor 🙂 Havalar bu yaz daha da sıcak olacağı için gerekli tüm önlemlerinizi almanızı öneririm.

Yaz Tatili İçin Tip-1 Diyabetlilerin Hazırlıkları başlıklı yazımız size rehber olacaktır.

Kısaca yaz geldi, tatil planları başladı! Hayat Çok Değerli Kulübü, seyahatlerimizde bizlere yardımcı olması için ufak bir rehber hazırlamış. İçeriğin sayfa tasarımı farklı olduğu için yazının tamamını buraya kopyalayamasam da Eksiksiz ve rahat bir seyahat yapmanın 5 püf noktasına bence bir göz atın.

Ama madde 3’ü sizler için paylaşıyorum 🙂 Diğer detaylar için de Eksiksiz ve rahat bir seyahat yapmanın 5 püf noktası linkine gidebilirsiniz.

PÜF NOKTASI 3

Seyahat ve beslenme

Seyahate çıkarken yanınıza kolayca taşıyıp tüketebileceğiniz ufak tefek gıdalar almalısınız, bunlar ihtiyacınız olması durumunda sizi yiyecek arama derdinden kurtaracaktır. Diyabetli çocuğunuz için de fazla enerji ihtiyacı ihtimaline karşı yanınızda yiyecek bulundurmanız önerilir.

Her 4 saatte bir bir şeyler atıştırmanız iyi olacaktır. Buna ek olarak eğer normalden daha hareketli bir gün geçiriyorsanız mutlaka arada sırada ufak tefek şeyler atıştırmalısınız. Bu tempoya uygun ayarlamaları yapabilmek için de kan seviyenizi daha sık takip etmek ve dozunuzu buna göre ayarlayabilmek önemlidir.

Uçak veya otobüs yolculuğu yaparken sizlere sunulan yiyeceklerin besin değerlerine dikkat etmeyi unutmayın.

Diyabet bilgisi, sağlıklı yemek tarifleri, spor motivasyonu ve daha birçok bilgi için de Hayat Çok Değerli Kulübü Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Bu arada biz bayram tatilinde Yunanistan’da olacağız 🙂

Şimdiden herkese keyifli bir tatil diliyorum 🙂

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: