Firma ve Eczaneler Hakkında

Genel BilgilerFirma ve Eczaneler Hakkında

Diyabetimben.com‘u kurduğumuz günden bu yana bana özellikle en iyi glükometre markaları, en iyi insülin pompası markaları, ücretsiz kan şekeri ölçüm çubuğu nereden alınabileceği ya da benim ismimi vererek firmalardan indirim alınıp alınamayacağıyla ilgili mail, telefon ya da mesaj yoluyla sorular sorulmakta.

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor; Türkiye’de diyabet odağındaki hemen hemen birçok markanın üst düzey yöneticilerine kadar tanıyorum. Ara ara bu firmalarla da görüşürüz. Yeni ürünleri varsa bana anlatırlar ve ben de markaya güveniyorsam mutlaka denerim. Olumlu/olumsuz tüm tecrübelerimi de paylaşırım. Ki diyabetimben.com‘un da amaçlarından biri de diyabetle ilgili ürünler hakkında objektif bilgileri paylaşmak.

Ancak ben hiçbir zaman şu markayı alın, ismimi referans olarak verebilirsiniz ya da şu eczaneden ücretsiz ölçüm çubuğu alabilirsiniz diye bir yönlendirme yapamam. Ki bazı arkadaşlarımız; ‘isminizi versem indirim yaparlar mı?’ diye soruyorlar. Ancak bu durum firmanın kendi inisiyatifinde. Bu konuda maalesef destek veremem.

Her zaman ama her zaman en iyi markaları anlatırım. Ama şunu alın diye söyleyemem.

Özellikle eczane konusunda da çok soru alıyorum. Şu anda ücretsiz kan şekeri ölçüm çubuğu aldığım bir eczane var. Birinin referansı ile ortalama 1 yıldır bu eczaneyi biliyorum. Yıllardır iletişimde olduğumuz ve birbirimizin niyetinden tereddüt etmediğimiz bir arkadaş grubumuz var. Bu eczaneyi sadece birkaç kişi biliyoruz. Ücretsiz ölçüm çubuğu almak biliyorum ki bazılarımızı çok yoruyor ama bir şekilde bulmaya çalışmanızı öneririm. Genel olarak tüm ilaçlarımı aynı eczaneden alıyorum. Normalde bildiğiniz üzere insülin pompası kullandığım için sadece kısa etkili insülin kullansam da pompanın bozulması ihtimaline karşılık uzun etkili insülin ve iğne ucu da alıyorum. Eczane dönem dönem ya çok düşük bir miktar ya da ücretsiz çubuk vermeye de devam ediyor. Örneğin eczane artık ücretsiz ya da çok düşük maliyetli veremem derse farklı bir eczane bulmaya çalışırım. Ama kendi bireysel çabamla. Bulamazsam da maliyeti neyse katlanırım.

Sizlere reçete yazdıran, reçete edilen tüm malzemeleri ücretsiz kargo ile göndermeyi taahhüt eden birileriyle mutlaka karşılacaksınız. Ben de karşılaştım. Ancak ne olursa olsun kendime özel TC kimlik ve hasta bilgilerimi başka birileriyle paylaşmayı bilgi güvenliği anlamında riskli görüyorum.

Bu konuyla ilgili yazı yazmayı çok istiyordum ama bugüne denk geldi. Daha doğrusu birkaç gündür mailleştiğim bir babanın güzel bir maili bu yazıyı ne kadar ertelediğimi hatırlattı bana.

Bana bu konularla ilgili sorular sormazsanız sevinirim 🙂 Ama cevaplayabileceğim her konuda bildiğiniz gibi yanınızdayım 🙂 (Görsel kaynak: tr.clipart.me)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: