Fatübat Projesine Destek

Genel BilgilerFatübat Projesine Destek

Hatırlarsanız daha önce ODTÜ öğrencilerinin projelerine destek olmuştuk. Ama sonuçları gizli tutulduğu için sonucunu öğrenememiştik.

Bu çalışma Elif Beyza Toğrul’da Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi 1.sınıf öğrencisinden geldi bize. Okullarının her sene Fatübat adında tıp öğrenci kongreleri oluyor. Bu kongrelere Türkiye’nin birçok yerinden tıp öğrencileri, hocalar ve ünlü doktorlar geliyor. Kongrenin ilk gününde bakanlar da gelebiliyor.

Elif Beyza ve dört arkadaşı da bu seneki kongre için sunum hazırlayacak. Sunumu diyabet üzerine yapmayı düşünüyoruz.

Bu konuyu seçmelerindeki amaçları diyabetli hastaların ve onların ailelerinin hastalığı yönetimini araştırmak, diyabetli hastaların ve özellikle çocukların kendi bakımlarını yapabilirliklerini değerlendirmek, hastaların ve ailelerin hastalık hakkındaki bilinçlerini ölçmek, sağlık çalışanlarının hastalar ve aileleri üzerinde bıraktığı etkiyi araştırmak ve hastalıkta çevrenin ve ailenin desteğinin hastalığın seyri üzerine etkisini görmek.

Kongre yani Fatübat 29-30-31 Mart’ta gerçekleşecek.

Sorular diyabetli aileleri ve çocukları üzerine. Yetişkin diyabetliler için değil.

Bloğumuzu ziyaret eden herkesten ricam Sorular ‘ın üzerine tıklamanız. Açılan sayfada tekrar mavi renkli Sorular yazısı çıkacak. ‘Sorular’ın üzerine tekrar tıkladığımıza excel açılacak. Dosyanın 1. ve 2 sayfalarındaki soruları yanıtlamanız. Soruları yanıtlayıp dosyayı kaydettikten sonra beyzatogrul@gmail.com e-mail adresine  dosyayı göndermeniz.

Soruları yanıtlamamız için 2 hafta yeter galiba.

 

2 YORUMLAR

 1. İlker Bey’in Yorumu:

  Esra hanım merhaba,

  öncelikle arkadaşların eline sağlık

  Hasta yakını kısmında 5-6. sorular bana aykırı geldi ; Biz diyet yapmıyoruz diye biliyorum, herşeyi belli miktarda yiyebiliyoruz ama zamanında. Sanki Tip-2 kıvamında sorular.

  mutluluklar 🙂

 2. İlker Bey Merhaba,

  Diyetten kasıt standart diyet listesi değildir galiba. Öyle olsa bile siz bunu KH sayım yöntemi gibi düşünün lütfen.

  Bana spesifik olarak tip-2 lilere uygunmuş gibi gelmedi. Sosyal hayata yönelik sorular odağında diye düşünüyorum.

  sevgiler,

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: