Eylül Ayında Barcelona’da Gerçekleşen 9. EASD Toplantı Sonuçları / Devam

Genel BilgilerEylül Ayında Barcelona’da Gerçekleşen 9. EASD Toplantı Sonuçları / Devam

Abbott-AdParmak Delmeden Şeker Ölçümü Abbott’s Flash İle Mümkün Olabilecek

Abbott Diabetes Care hala araştırma ve algılama teknolojisi seviyesinde olan Flash Glikoz İzleme adındaki ve parmak delmeye gerek kalmayan yeni gelecek nesil cihazını gösterdi!

Bu yeni Flash sisteminde; kolda 14 gün takılabilen “küçük bir okuyucu” ve glükoz değerlerini ölçen küçük bir sensör kullanıyor.

Tam olarak ne şekilde nasıl olacağı ayrıntıları ancak bu şekilde kabataslak. Ama bu haberin gelmesi bile ne kadar harika değil mi?

Bu cihazın geliştirilmesindeki fikir diyabetli bir kişinin Seyyar Glükoz Profilini (AGP) sağlamak. “PWD’nin tipik bir günün; kan şekeri, eğilimleri ve kalıplarının görsel anını yakalamak”.

Abbott’un aktardığına göre bu Flash Güikoz İzleme kavramı hala klinik seviyesi çalışmalarda ve sonuçları zaman içinde belli olacak.

Ancak şirket 2014 yılı sonuna kadar CE işareti onayı almayı ve Avrupa’da piyasaya sürmeyi bekliyor. (Kaynak: http://www.diabetesmine.com)

5 YORUMLAR

  1. Esra hanım ,
    Umarım CE onayı alır ve umarım ki Türkiye ‘de bu cihazı kullanma sansımız olur.
    Sevgiler selamlar

  2. Haberi bile yuzumuzu guldurdu. Insallah onayi alir ve kullaniriz. Parmak delmek buyuk eziyet gercekten. Benim bile canim yanarken bebegimim hergun en az 8 kere kucucuk parmaklarini delmek cok uzuyor. Bir gun canini surekli yaktigim icin benden nefret etmesinden cok korkuyorum.

  3. Şeker ölçmek için her gün çocugunun parmagını delmek zorunda olan bir anne için dünyanın en güzel haberi bu olmalı umarım bir an önce onay alır ve bizlerde kullanmaya başlayabiliriz

  4. bir günde 8 defa deldiğinde 2014 sonu demek en az 400 gün demek. 400×8=3200 defa delme demek. buna yürek nasıl dayansın?
    arkadaşlar 2 yaşındaki bir bebek için daha az acıtan bir delme tabancası biliyor musunuz. biz optium exe cihazından çıkan delme tabancasını kullanıyoruz. inanın ben kendimi deliyorum bazan zehir çöküp kalıyor. delme inesini de sık sık değiştiriyorum.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: