Eylül Ayında Barcelona’da Gerçekleşen 9. EASD Toplantı Sonuçları

Genel BilgilerEylül Ayında Barcelona’da Gerçekleşen 9. EASD Toplantı Sonuçları

indirGeçen hafta yani 23-27 Eylül 2013 tarihlerinde İspanya’nın Barcelona şehrinde büyük  Diyabet Çalışmaları ve Avrupa Derneği (EASD) kongresi gerçekleşti. Her yıl Amerikan Diyabet Derneği’nin Bilimsel Oturumlarındaki gibi bu organizasyonda da  diyabetle ilgili gelişmeler hakkında konuşmak, bilimsel, tıbbi ve araştırma alanlarındaki çalışmaları dinlemek için binlerse kişi bulunmakta.

Bu toplantının bitiminde ortaya çıkan önemli sonuçları ve gelişmeleri DiyabetimBen.com takipçilerine her gün ve konuları ayrı ayrı işleyerek anlatacağım.

Sanofi Aventis’in yeni çıkacak olan glükometresi inanın beni çok heyecanlandırdı. Diyabetli hayatlarımızı kolaylaştırabilecek bu cihazlar bence daha da gelişmeli.

Sanofi’nin Kan Şekeri Ölçüm Cihazı A1C Sonucunu da Veriyor

MyStar Extra

extra_img2Mystar Ekstra Glükometre Sanofi’nin bir glükometresi. Tahmini A1C değer verirken aynı zamanda açlık kan şekeri eğilimlerini de kullanıcıya göstermektedir. Bu cihaz iBGstar (iBGStar da Sanofi’nin bir ürünüdür ve iPhone’nun şarj kısmına bağlanarak ve iPhone’a indirilebilen bir aplikasyon vesilesi ile iPhone ekranında tüm kan şekeri datalarını grafiksel olarak görüp, maille gönderim yapılabilmekte.) gibi bir cihaz değildir. iPhone ile koordineli çalışmaz ve güncellemesi yapılmaz.

Ama oldukça başarılı ve benzersiz özelliklere sahip bir cihazdır. Cihaz CE İşareti onayı kazanmış ve bu yıl Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Peki ne zaman ABD’ye gelecek? Sanofi’nin Amerika’ya “yakında” getirmeyi planladığını Sanofi sözcüsü Susan Brooks söyledi.

MyStar Extra’nın Avantajları

  • Yemek zamanı ortalamalarını grafiksel olarak verirken,  artı 3, 7 ve 30 günlük ortalamalarını da yine grafiksel olarak vermektedir.
  • Dinamik Elektrokimya kan örneklemesi ile doğru ölçüm sağlayan bir teknolojidir. Mystar Ekstra ™’nın sonuçlarının doğruluğu bugünün sıkı endüstriyel standartlarını karşılamaktadır.
  • Kodlama gerektirmez. Yanlış kodlama nedeniyle hatalı sonuç alma oranını düşürür.
  • 1.865 kan şekeri test sonuçlarını belleğinde saklar.  Bu yüzden size ve sağlık profesyonellerinize diyabetinizle ilgili net bir resim vermek için gerekli verilere sahip olmanızı sağlar.
  • Arkadan aydınlatmalı büyük ekraın ve kauçuk kavrama ile kolay kullanım sunmaktadır.

(Daha fazla bilgi için: http://mystarsanofi.com/myStarExtra.html)

4 YORUMLAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: