Anasayfa Sizden Gelenler Dün Doktordaydım…

Dün Doktordaydım…

2 3.382 görüntüleme

Merhabalar,

Dün nörolojıye randevumuz vardı ve emg çekıldı. Bilıyorsunuz ben hep terlemeden şikayetcıyım ve bunun nöropatık bır durum oldugunu duyunca diyabetımden mı acaba dıye şüphelerım vardı. Emg sonucunda Allaha şükür bırsey cıkmadı; ne sinirler ıle ılgılı ne de terleme ıle ılgılı.yanı terlemem dıyabetten değilmiş.aslında dıyabet hastalarının cogunda terleme normal ınsanlara gore daha fazla oluyormus ama emg sonucunda birşey cıkmayınca doktor genetık bır ozellık olabılr dedı.sonucta dıyebetımden dolayı olmaması yınede benı sevındırdı 🙂 (bu arada dermatolojıye de gıttım. O da pek bır sey soylemedı. Kaşp carpıntım oluyor bazen belkı ondandır dıye dusunuyorum.)

D vıtamını ve kan sayımı sonuclarına baktı doktor ve devam etmemı soyledı.d vıtamınını içmezsem yıne dusecegını de belırttı.

Bu arada bende yatarken bu sıcakta hatta bazen bacaklarımda bır üşüme oluyor sonra bıanda sıcak basıyor.bu sızde de oluyor mu???

Ben bunu norolojı doktoruna soyledıgımde dıyabetın belırtılerı olabılır ama bız somut verılere baktıgımız ıcın noropatık ılaca suan ıhtıyacınız yok.yasınız genç.ılerde olursa kullanırsınız dedı.bu terleme ıcın de gecerlı dedı.esra sana doktorun emg ye bakıp mı verdı?yoksa bu tip şıkayetlere ıstaneden mı?her doktor aynı deıl ıste!

Bır de sabahları yuksek cıkıyordu sekerım gece bazallarında oynama yaptık bugun 120 çıktı.ınsallah hep boyle gıder 🙂

Ve ınsallah hba1c nın bende 6-6.5 lara dustugu gunlerı gorurum 🙂

sevgıler….

Selen

 • esracım zaferın şekerlerı benden daha ıyı denebılir.hba1c sı bu olcumde 6.5 cıktı.yanı o ben olsaydı hamıle kalabılrdı:)))şaka bıyana o daha rahattır herseyıtakmaz benımgıbı.daha mantıklı bakar herseye.sanırım ondan yoksa yedıklerımız aynı:)
  neyse emg testı şöyle,
  bır yataga senı yatırıyorlar ve ılk once el bas parmak ve serçe parmak sonra ayak baş parmak ve bılekler bunlara bıraz elektrık verıp sinirlerde hasar varmı yokmu ona bakıyorlar.bıraz ama cok az acı hıssedıyorsun ama bıyonden de baktıgında hıssetmen ıyı hasar olmadıgnı gosterıyor.busekılde yanı korkulcak bıseyyok.
  benım bacaklarımda bıanda üşüme oluyor ustumu örtuyorum pıkeyle sonra bıanda sıcakgelıyor.garıp bıdurum yanı.her zaman olmuyor tabı.
  d vıtamınını ıcıyorum devam yanı.kansızlık ılacı da ole.
  alfa lıpoık asıtı sormadım norolojı doktoruna ama end.doktoru ıstersen ıcebılrsın demıştı ıkı gunde bır falan ıcıyorum.
  sevgıler…

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.