Diyetteyken İnsüline Başlamak Hayatımı Alt Üst Etti

Sizden GelenlerDiyetteyken İnsüline Başlamak Hayatımı Alt Üst Etti

Diyetteyken İnsüline Başlamak Hayatımı Alt Üst Etti

Merhaba,

Öncelikle yaşım 26 ve tip 1 diyabet teşhisim 11 ay önce koyuldu.

Teşhis aşamasında diyet ve spor yaptığım bir dönemde olduğum için malesef anlamamız biraz zor oldu eşimle birlikte. Zaten çok fazla su içiyordum. Yediklerime dikkat ediyordum ama  fazlasıyla iştahsızdım. Tabi bu durum benim için sevindiriciydi. Acıkmamak diyet yapan insanlar için büyük lüks sonuçta 🙂

Yüzmede bacağımda artan kramplar ve ağrılar yüzünden yaşam standardımın düşmesi benim doktora gitmeme neden oldu. Artık dayanılamayacak haldeydi bacak ağrılarım. Tabi ben kalp damara gittim. Doktor bir sorun olmadığını ve bu problemin vitamin eksikliğinden kaynaklanabileceğini söyledi. Kan verdim.

Sonuç; açlık  glukoz  480di.

Daha sonucu doktora göstermeden netten bakıp yanlış olduğunu düşündüm. Düşündüm ama 1 gün sonra hastaneye yatırıldım. Yarı komadaymışım. Hiçbir şey hissetmedim uzunca bir süre. Şekerimin ne yükseldiğini anlıyordum, ne düştüğünü. Diyetteyken insüline başlamak hayatımı alt üst etti desem yeri var.

Ben şekerimi yeni yeni düzenleyebiliyorum. İnsülinden sonra bir miktar daha kilo aldım. Farklı diyetisyenlerle görüştüm fakat sonuç almaya başlamak benim için hiç kolay olmadı. Benim için en zorlayıcı yanı hala diyet meselesi. Biliyorum zorlu bir yol ve pes etmek hiç bana göre değil.

Herkese bu zorunlu yol arkadaşıyla kolay anlaşabileceğimiz bir hayat diliyorum 🙂

Cemre

Siz de hikayenizi yazmak isterseniz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYOpdhGSafTw3f9nCzt9jtk-VXwDWHs0CRHZTHRuV-RpQlVA/viewform linkindeki formu doldurup bizimle paylaşabilirsiniz.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: