DiyabetimBen İle Başlayan Arkadaşlık

Çocuklar ve T1DDiyabetimBen İle Başlayan Arkadaşlık
IMG_0889
Soldaki Sefer Erdem Şentürk, Sağ öndeki Talha Emir Ekmen, Sağ arkadaki meşhur Eymen Ekmen 🙂

Merhaba Esra Hanım,

DiyabetimBen  özellikle bizim gibi tip1 diyabetli çocukları olan anne ve babalar için aynı çatı altında toplanan, birbirini anlayan, birbirinde kendini bulan, bir nevi terapi ,bilgi evi.

Ev diyorum. Çünkü Ben bazen etrafınızda ailenizde işinizde bir sürü insan olduğu halde, bizi  anlamadığını düşünüyorum. Ama bloğu açıp okuduğumda  eve gelmiş huzuru samimiyeti  buluyorum.Atladığım ,yapmayı unuttuğum şeyler gözüme çarpıyor mutlu oluyorum. Yorumlar okuyup tecrübelerden faydalanıyorum.

Esra Hanım, video çekimi günü  tanıştığımız Sefer Erdem’in babası Şentürk  Bey ile telefonlaştık ve  yakın oturduğumuz için bir hafta sonunu ayarlayıp  kendilerine misafir olduk. Sefer Erdem’in kardeşi olduğu için yaşanan sıkıntılarda ortak birçok şey konuştuk.

Hem dertleştik hem çay içip sohbet ettik. Sanki uzun zamandır birbirini tanıyan iki aile gibi  tesellilerimiz ve umutlarımız ortak sohbetimiz keyifliydi

En kısa zamanda tekrarlamayı ve tip 1 diyabetli birbirini anlayabilecek 2 arkadaş ve dost olmalarını dileyerek ayrıldık.

Ev diyorum çünkü ; sizin ve etrafınızda bu bloğunun takipçilerinin ortak konusu olan şeker. Kurulan dostlukların da tatlı mı tatlı  olmasını sağlıyor.

Bizim Evde E1 ve E2 için Esra Ablasınız 🙂

Ekte size Talha mın ilk tip 1 li arkadaşı ile oynarken resmi var  (bizim kaynak da arada tabi E2) 🙂

E1: Talha Emir

E2: Eymen

Türkan Ekmen

 

7 YORUMLAR

 1. Türkan Hanım Merhaba,

  Bugün o kadar yoğun ve kafa yorucu geçiyor ki! Anlatamam size.

  DiyabetimBen’in mailine bakma fırsatım dahi olmamıştı bugün. Ama mailinizi görünce inanın yorgunluğum gitti 🙂 Hepsi gitmese de sırtımdaki yük biraz hafifledi 🙂

  Bu tarz buluşmaları ya da kaynaşmaları dışarıdan biri olarak duysak şaşırırdık. Nasıl olur diye de sorardık. Ama garip bir şekilde aramızdaki iletişim, samimiyet, güven ve dostluklarımız artmaya başladı.

  Kayseri’deki ailelerimizin İlker Bey ve Buket Hanım’ın evinde buluşmaları da aklıma geldi. Ya da Balıkesir’de Havva Hanım ve Tuğba Hanım’ın buluşması gibi.

  Umarım her bir buluşma ve dostluk bizleri daha iyi toparlıyordur. Ve umarım bu dostluklar da artar.

  Eymen’i kucaklıyorum. Öpüyorum. Yani E2’yi 🙂

  sevgiler

 2. Esra Hanım Merhaba ,
  İnanın bizi bizden başkası anlamıyor.Havva ablalarla çok sık görüşemesekte kalplerimiz bir, onların varlığı bana yetiyor.

 3. Hatice hanım ; hani derlerya anlatılmaz yaşanır 🙂 öyle işde abiye çikolata istediğinde zaten diyabetlisin bunu yersen ıkıkere olursan uğraşamazsın diyen bir cin 🙂 Sevgilerr

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: