Tip-1 Diyabet İçin Atılan Adımlar

Çocuklar ve T1DTip-1 Diyabet İçin Atılan Adımlar

imageDüzgün kan şekeri için sporun önemini biliyoruz artık.

Spor diyabetin dostu da diyebiliriz. Ama ne kadar zaman ayırabiliyoruz spora? O da ayrı bir sıkıntı.

Özellikle  çocuklarımız; bir gün çok oynayıp bir gün hiç hareketsiz olabiliyorlar ve maalesef okul sonrası evde oturup ders yaptıklarından genelde hareketsizler.

Bu durum hafta sonu değişiyor. Bu sefer de çok oynama devreye giriyor 🙂

Şartlarımız gereği spor salonlarına gidemiyoruz. Hafta sonu 1 güne indirdiğimiz yüzme dışında Talha’da dengeli bir spor yapamamakta.

Dünya Diyabet Günü’nde; Öyküm Hanım, Nesil Hanım’ın da bulunduğu yürüyüşteki mavi balonlarda  Günde 5000 adım yazıyordu hatırlarsanız.

Keşke yapabilsek.

Havalarda soğudu. Yağmurdu çamurdu derken çocukları hafta içi dışarıda gönderemiyoruz. Ben de bir koşu bandı almaya karar verdim.

Evin bir köşesini iptal ediyor ama 🙂 Her şey diyabet için.

Şu soğuk günlerde en azından adımlar evde atılsın  tv seyrederken. Şekerini de düşünsün istedim.

Talha Emir in artık üstüne yapışan forması ile resmini gönderiyorum.

Düzenli yaptırabilirsek çocuklarımıza faydasını görmeyi diliyorum.

Sevgiler

Türkan Ekmen

9 YORUMLAR

  1. Kardeşim Çok Yakışıklı Çıkmışsın. Bende kışın koşu bandında yapıyorum sporumu birde ben de GALATASARAY lıyım…… İyi Akşamlar

  2. Harika 🙂 yürüyüş öyle çok etkiliyor ki şekeri. Ben kendim ayarı genelde tutturamıyorum ama. Hiç insülin almadan yürümeye başlasam 60 lara kadar düşüyor. Ama artık o kadar düşmeden ağzıma bişeyler atıyorum.
    Öyle daha rahatım artık.

  3. Dikkat ediyorum da bu diyabetli çocukların hepsi çok güzel seçilmiş sanki 🙂 inşallah gelecekleri de güzel olur hepsinin ,Yağız düzeni bozuyor çünkü o bir FENERBAHÇELİ:)

  4. merhaba benim oğlum kemalkaan daha 8 yaşında allahım sizleri ve oğlumu korusun daha 1.5 aylık diyabetiz ve balayı dönemindeyiz çok zorlanıyoruz . allahım sabır ve direnç versin hepiniz çok talısınız kısmetse 1 gün tanışırız

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: