‘Diyabeti Durduralım’ Projesi Adana Ayağı

Etkinlikler'Diyabeti Durduralım' Projesi Adana Ayağı

Diyabeti Durduralım Projesi çerçevesinde 21 ilde bir çalışma başlatılıyor. Ben şimdilik Adana ile irtibata geçtim. Kalan 20 ile ulaştıkça tüm detayları yazacağım.

Bu projede diyabetlilere ve diyabeti bilmeyenlere diyabeti anlatmak ve bilinç kazandırmak, diyabetten dolayı oluşabilecek komplikasyonları önlemek adına nasıl bir yol izlemeliyiz gibi amaçlar belirlenmiş. Ki tabiî ki de öncelik biz diyabetlilerin olacak.

Toplantılarda medikal bir tedavi verilmiyor. Yani tedavi sürecinizle ilgili bir yönlendirme yapılmamakta.

Tamamıyla bilgimize bilgi katacağımız ya da kendimizi diyabet konusunda geliştireceğimiz bir platform olacak. Bu toplantılara katılırken diyabet kimliklerimiz oluşturuluyor. Yani cinsiyetimiz, yaşımız, kaç yıllık diyabetli olduğumuz, HbA1c değerimiz gibi detaylar kayda alınıyor. Bu toplantılar bittikten sonra da ilgili dernek bizlerle iletişime geçip örneğin HbA1c değerimizi soruyorlar. Burada da toplantıya başlamadan önce nasıldı? ve sonrasında nasıl bir sonuca ulaşıldı gibi bir değerlendirme yapılacak.

Bu illerden biri de Adana. Bugün Çukurova Diyabet Derneği’nden Sabriye Yücekule ile görüştüm. Kendisi de diyabetli 🙂 . Diyabetlinin halinden diyabetli anlar diyerek eminim ki Sabriye Hanım ile iyi bir iletişim kurabileceksiniz. Sabriye Hanım derneğe başvuru yapan diyabetlilerin bu projeye katılması için kaydınızı alabilecek. Hatta tedavi sürecinizle ilgili sizi belki ilgili doktorlara daha iyi yönlendirebilecek.

Bu toplantıların başlama tarihi ve yapılacak yer konusunda şimdilik net bir bilgi yok. Sabriye Hanım bana bilgi verince bu yazıyı güncelleyeceğim. Benden haber bekleyin lütfen. Sabriye Hanım ile iletişime geçmek için telefon: 0 322 453 48 21, adres: Gazipaşa Bulvarı Emre Apt. K: 2/4.

Buradan Adana’daki tüm takipçilerimize sesleniyorum bir İskenderunlu olarak 🙂 . Lütfen gidip bu projeye kaydınızı yaptırın.

Özellikle gitmesini istediğim kişiler var Adana’da. Onlarla telefonda görüştüm. Sizden gelişmeler konusunda bize buradan bilgi verin lütfen.

Projeyle ilgili daha detaylı bilgi almak için www.diyabetidurduralim.org linkini tıklamanız yeterli. (Görsel biacayip.com’dan alınmıştır.)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: