İstanbul’da Yaşayan Diyabetliler İçin Eğitimler

Etkinliklerİstanbul'da Yaşayan Diyabetliler İçin Eğitimler

Biz diyabetliler tıptaki gelişmeleri çok yakınen takip etmeli, hastalığımızı iyi tanımalı ve tedavi sürecimizi en doğru şekilde devam ettirmeliyiz.

Bulunduğumuz illerin sağlık müdürlükleri bazı hastalıklar için yıllık eğitim planı çıkarıyorlar. Bu plan dahilinde belirlenen tarihlerde örneğin diyabetle ilgili eğitimler ve konferans veriyor doktorlar ya da diyabette uzman sağlık personeli.

Kendimiz gidemesek bile bence ailemizden ya da yakınlarımızdan birileri gidip bilgi sahibi olmalı. Diyabeti yaşayan bizler dışında gidip bilgi almaları daha sağlıklı olabilir.

Diğer diyabetliler neler yapıyor?, Hipoglisemi atakları her diyabetli de aynı mı?, Yemek yeme düzenleri nasıl olmalı?, Diyabetin getirdiği komplikasyonlar neler? gibi birçok soruya uzmanlardan yanıt alabileceğimiz platformlar buralar.

Ben şimdilik İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında hangi hastanede, hangi konuda bir organizasyon var onu paylaşacağım. Eğitimlerin tüm detaylarına diyabetokul_2012 buradan ulaşabilirsiniz.

Katılmak isteyen kişiler hiçbir ücret ödemeden, ilgili hastaneye gidip eğitimlere katılabiliyorlar.

Farklı illerde bu tarz eğitimler bulursam onları da paylaşırım. (Görsel sanliurfabilsem.com’dan alınmıştır.)

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: