Diyabet Yönetim Uygulaması: Diasend®

T1D Hakkında Her ŞeyDiyabet Yönetim Uygulaması: Diasend®

Diyabet Yönetim Uygulaması: Diasend®

Omnipod’u kullanmaya başlayınca tanıştım Diasend® ile.

Diasend web bazlı bir yazılım. Bazı glükometre, sensör ve insülin pompa verilerini alıp işleyen, anlamlı bir analiz ve raporlama yapan bir çözüm.

Aynı zamanda kendi tip-1 diyabet verilerimizi paylaşarak farklı çalışmalara, bu tarz yazılımların gelişmesine verilerimizle de destek olma şansımız oluyor 🙂 Bu da güzel bir motivasyon kaynağı..

https://support.diasend.com/hc/en-us/articles/115004090229-List-of-devices-that-can-be-uploaded-via-diasend-Uploader linkinden hangi cihazlarla uyumlu çalıştığını görebilirsiniz.

Bu arada Diasend yazılımı ücretsiz.

Diasend’e Omnipod ve Dexcom G6 verilerimi yüklüyorum

Ben şu an insülin pompası olarak Omnipod, sensör olarak da Dexcom G6 kullanıyorum. DexcomG6’nın kendi içinde bir raporlaması var. Omnipod ile dedike çalışmadığı için benim Diasend tarz bir yazılıma ihtiyacım vardı. Dexcom G6 ve Omnipod verilerini alıp yorumlayacak ve raporlayacak tarzda.

https://support.diasend.com/hc/en-us/articles/360015663998-How-to-install-diasend-Uploader-on-your-Windows-computer linkinden indirme detaylarını görebilirsiniz.

Kısaca;

  • https://www.diasend.com sitesinden bir hesap oluşturun. Aşağıdaki ekranda oklarla gösterdim. Türkiye seçeneği olmadığı için herhangi bir ülkeyi seçmeniz yeterli. Ya da en sondaki “other country”i seçebilirsiniz.

  • Ardından aşağıdaki şekilde bir sayfa geliyor. 4 adımda üyelik işleminiz tamamlanıyor.

  • Diasend web tabanlı bir yazılım. Bir mobil uygulama değil. bunu arada tekrar vurgulayalım. Diasend hesabınızı oluşturup onayladıktan sonra Diasend hesabınızın üzerinden Diasend programını indiriyorsunuz. Windows ve Mac’te kullanılabiliyor.
  • Ben Omnipod verilerini Diasend’e aktarmak için Omnipod’un USB kablosunu takıyorum. Diasend yazılımını açıyorum ve yazılım otomatik olarak bilgileri alıp Diasend hesabıma gönderiyor.
  • Dexcom G6 verileri de Diasend hesabım üzerinden yaptığım ayarla buraya akıyor.
  • Omnipod’un USB kablosunu bilgisayar bağlayınca ve Diasend yazılımını açınca gelen ekranlar ise şu şekilde;

  • Verileri görüntüle butonuna tıklayınca da açılan Diasend hesabından hangi cihazlarınıza ait veriler varsa onların raporlamalarını görebiliyorsunuz.

Genel olarak şu anki ihtiyacı karşılıyor. Ancak Dexcom G6 verileriyle Omnipod verileri aynı grafikte ve konsolide olmayınca raporları okumak biraz zorlaşıyor. Gördüğüm tek sorun bu ama hiç yoktan iyidir.

 

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: