Diyabet Teknolojilerinin Türkiye’ye Gelmesi İçin İmza Kampanyasına Destek Verin

Haberler&GelişmelerDiyabet Teknolojilerinin Türkiye'ye Gelmesi İçin İmza Kampanyasına Destek Verin

Diyabet Teknolojilerinin Türkiye’ye Gelmesi İçin İmza Kampanyasına Destek Verin

Bugüne kadar diyabetimben.com olarak birçok imza kampanyası yaptık. Çaba harcadık ama olumlu bir sonuca maalaesef varamadık. Biz olumlu sonuç alamadık diye de yeni oluşturulan kampanyalara destek vermemek olmaz. Biraz geç bir destek olsa da lütfen ama lütfen herkes  bu kampanyayı imzalasın. Hatta Facebook ya da Twitter hesaplarınız ile bu kampanyayı arkadaşlarınıza da önerebilir ve imza atmalarını isteyebilirsiniz.

Nasıl İmza Atacaksınız?

 1. Kampanyanın linkine tıklayın: Tip1 diyabetli çocuklar için FreeStyle Libre cihazının Türkiye’de satışı
 2. Açılan sayfada bu kampanyayı imzala kısmı var. Ad-soyad, e-mail, şehir bilgilerini doldurun. Ve isterseniz ‘imzalıyorum çünkü’ kısmına 1-2 satır bir şey yazın ya da yazmayın. Çünkü isteğe bağlı.
 3. İmzanı at butonuna tıklayın.

İşte bu kadar. Kampanyaya destek vermiş oldunuz.

Bu kampanya Free Style Libre adında ürün için tip-1 diyabetli kızı olan bir anne tarafından oluşturulan bir kampanya. Ve oldukça iyi gidiyor bu imza kampanyası.

Anne Rina Altaras ile telefonda tanışmış olsak da iyi niyetini bilen biri olarak bu kampanyayı ben destekliyorum.

Ama sıra diyabetimben.com‘u takip eden sizler de imza atın. Çünkü 25 Nisan 2016 17:20 itibarıyla 2036 imzaya daha ihtiyaç var.

Free Style Libre kakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri ya da Facebook’taki Tip 1 Diyabet Tecrübeleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu cihaz nedir? Maliyeti nedir? Nasıl kullanılır gibi çok soru gelecek ama lütfen ama lütfen aşağıdaki yazıları ve bahsettiğimiz Facebook sayfasını takip edin.

Abbott FreeStyle Libre ve Kan Almadan Şeker Ölçümü

FreeStyle Libre Tecrübesi

Abbott ’un Parmak Delmesini Gerektirmeyen Sürekli Glükoz Ölçüm Cihazı CE Onayını Aldı

8 YORUMLAR

 1. Erdoğan Sezer Yemin ederim daha iki gün önce abbot a mail attım. Biz üçüncü dünya ülkesimiyiz diye. Neden kolaylık sunan bu üründen bizi mahrum ediyorsunuz diye bi sürü laf dedim. Ben imza kampanyasına tanıdıklarıma ulaşarak destek olmalarını sağlayacağım. Gerekirse ıslak imzalı kampanyada yapalım.

  Eda Batumlu Ömercan Özgür

  diyabetimben.com Konu keşke sadece Abbott’ta olsa Erdoğan Sezer Maalesef SGK geri ödemesindeki sıkıntılar sebebiyle firmaların çoğu Türkiye’ye gelmeyi tercih etmiyor. Ya da Türkiye’de varolan firmalar cihazlarını Türkiye’ye getirmiyor. Sevgiler, esra

  Erdoğan Sezer Bu imza kampanyası yetmezse başka bişeyler yapabilirmiyiz acaba

  diyabetimben.com Ankara’dan bazı arkadaşlar ilgili devlet kurumlarıyla görüşecek. Biz zamanında çok fazla yol denedik. Umarım başarılı olurlar. sevgiler, esra

 2. Bedriye Çakıl Evt isanlh kisa zamana gelir

  Hespiye Saklı Amin ins allhlah gelir

  Erkul Karakurt Esra hanim dexcom un sgk tarafından ödenmesi için de kampanya başlatılmıştı son durum nedir.Kullanmak istiyoruz ancak geri odeme olmayisi nedeniyle alamayanlardaniz…

  Esra Avcı Ben bu tarz kampanyaların sonuç getireceğine inanmıyorum Erkul Karakurt Dexcom için de geçerli bu durum. Bir sonuca varılabilecek maliyette bir ürün değil maalesef. sevgiler, esra

 3. Merhaba Konuyu Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna bir mail aracılığıyla ilttim alınan cevap
  Sayın İlgili
  18/04/2016 tarihli TİTCK başvurunuz incelenmiştir. Birimimiz İlaç Tedarik Sorunları olarak piyasada bulunmayan ve piyasa tedariğinde sıkıntı yaşanan ruhsatlı ilaçların hastalarımıza temininde yardımcı olmaktayız. Tarafımıza göndermiş olduğunuz mailde bahsetmiş olduğunuz Freestyle Fibre tıbbi cihaz olması nedeni ile Birimimizin çalışma alanına girmemektedir. Konu ile ilgili Kurumumuz 0312 218 30 00 numaralı santralini arayarak ilgili birime bağlanabilirsiniz.
  Geçmiş Olsun Dileklerimizle,

  İyi Günler
  Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu
  Ekonomik Değerlendirmeler ve İlaç Tedarik Yönetimi Dairesi Başkanlığı
  İlaç Tedarik Sorunları Birimi

  Tabi sonrasında
  bana vermiş oldukları telefondan detaylı bilgi almak için 8 ayrı telefon görüşmesinden sonra konuyu ilaç olarak deyil tıbbi cihaz olarak anlatabilmek adına doğru temas için titbb@titck.gov.tr adresine konuyu iletmemiz gerektiğini anladım.
  konuyu mail yolu ile deyil de bizzat yazılı dilekçe şeklinde posta yolu veya elden teslim ederek daha iyi sonuçlar alınabileceği ilgili kişiler tarafınan iletilmiştir.

  Daha bitmedi;
  Bu konuyu daha sonra.

  Bimere Başbakanlık ileitişim merkezi, Diyabet Derneği vb. kurumlarada iletmiş durumdayım lütfen ülkemizde satışı için gerekli adımların atılması çin sizlerde Destek veriniz.

  Biliginize.

 4. Merhaba , görür görmez hemen imzaladım.Bügün bende bir kaç yabancı kaynakta yapay pankreas ile ilgili yayımlanma tarihleri ve özelliklerini içeren yazılar gördüm örneğin bir kaç tanesinin çıkış yılı 2017 olarak görülüyor.Fakat malesef Türkiye’ye ne zaman gelir sorusu aklımı kurcalıyor.Dr.Eda hanımın bir yayınında söylediği gibi “İnsan hayatı bu herşey den daha önemli” gerçekten de öyle.Umarım bu ve buna benzer teknolojiler biran önce ülkemize gelir.En kötü senaryoda tabi hep birlikte harekete geçmemiz şart sesimizi duyurmak için.Çünkü her geçen 1 günde benim de diyabetim 1 gün daha ilerliyor.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: