Diyabet Hastanesi’ne Gitmek İçin 7 Neden

T1D Hakkında Her ŞeyDiyabet Hastanesi'ne Gitmek İçin 7 Neden

Diyabet Hastanesi’ne Gitmek İçin 7 Neden

Bildiğiniz üzere birkaç aydır tüm tahlillerim ve tip-1 diyabet yönetimimi Diyabet Hastanesi‘nde sürdürüyorum. Hastanenin hemen hemen çoğu bölümüne gittiğim için de Diyabet Hastanesi’ne gitmek için sebepleri size eğlenceli görsellerle açıklayacağım 🙂 Hazır olun 🙂

1-Tüm doktorların, diyetisyenin ve hemşirenin tip-1 diyabet bilgisi oldukça iyi. Tip-1 diyabetli olarak size başka bir gezegenden gelmiş gibi bakmıyorlar 🙂

Zaten tip-1 diyabetli bir hemşireleri de var. Sevgili Tuğçe Dede bu hastanede çalışıyor 🙂

diyabet-hastanesi

 

2-İstanbul’da dahi tip-1 diyabeti ve karbonhidrat sayım yöntemini bilen diyetisyen bulmak güç. Diyabet Hastanesi Diyetisyen’i Mine Telek ise tip-1 diyabette klinik beslenme ve dolayısıyla karbonhidrat sayım yöntemi konusunda oldukça iyi.

kh sayımı

3-Sürekli takip altındasınız. Hastaneye gidecek zamanınız yoksa bile doktor ya da diyetisyene telefonla ulaşmak oldukça kolay. Hatta Whatsapp hayat kurtarıcı. Tüm verileriniz hastane sistemine kayıtlı olduğu için telefon yoluyla ulaştığınızda size ne yapmanız gerektiği hakkında yönlendirme yapıyorlar.

tel-ve-whats

4-Benim gibi farklı rahatsızlıklarınız varsa (haşimato tiroidi ve romatoid artrit gibi) aynı hastanede tüm doktorlara gidebiliyorsunuz. Normal şartlarda romatoid artrit doktorum ayrı bir hastanede ancak bu çatıda hekimlerin hepsi bir arada. Bir o hastane bir bu hastane yorulma durumunuz olmuyor.

cati

5-Diğer özel hastanelere göre özellikle Kadıköy bölgesindeki bilinen ve tanınan diğer hastanelere göre muayene ücretleri daha uygun.

düşük maliyet

6- Aynı zamanda diyabet konusundaki bilgileri ve tip-1 diyabetli hemşireleri olması vesilesiyle tip-1 diyabetli bizlerle empati kurulması ve bizleri anlamaları konusunda gayet iyi olduklarını söyleyebilirim.

empati

7 –Türk Diyabet Cemiyeti ve Türk Diabet & Obezite Vakfı‘nın kuruluşu olduğu için de kendinizi emin ellerde hissedersiniz. Hastanede aktif olarak çalışan hekimler yıllardır bu alanda önemli işler başarmış, bilinen ve güven verici isimler.

Diyabet Hastanesi'ne Gitmek İçin 7 Neden
Diyabet Hastanesi’ne Gitmek İçin 7 Neden

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

4 YORUMLAR

 1. TC Nuray Kaya Türkyılmaz keşke izmirdede olsa esra hanım
  Esra Avcı Keşke Türkiye’nin büyük illerinde olsa 🙂

  Eylem Merdoğlu Çocuk endokrin de olsa keşke…Diyabet hastanesinde olmaması anlamsız..
  Esra Avcı Eylem Hanım Merhaba, Türkiye^de çocuk endokrin sayısı bildiğim kadarıyla ancak 30’a ulaşıyor. Sayıları oldukça az. Ama cemiyet’in bir hastanesi olarak dediğiniz gibi çocuk endokrin olmaması üzücü 🙁

  Nuray Doğan Evet biz gittik Esra Avcı. diyabet hemşiresi Tuğçe hanım işinin ehli.gayet sıcakkanlı ve içten.Enver hoca çok iyiiii.karbonhidrat sayımı almaya başladı oğlum diyetisyen mine hanımdan.haftaya pompa takılacak.umarım iyi şekerler bizi bekliyordur.pompa kullanımı ile sorunsuz güzel günler umuyorum.
  Esra Avcı Harika. Gitmenize sevindim. Enver Bey’i beğenmenize de ayrıca mutlu oldum. Ben de Enver Bey’e gidiyorum 🙂 Eminim tip-1 diyabet daha iyi olacak 🙂 sevgiler,

 2. dilekbutikpastaaMerhaba Sisli diyabet merkezinde onerebileceginiz doktor varmidir.Duzenli takibim icin pompa kullanicisiyim.Birde karbonhidrat sayimi icin diyetisyen oneriniz @diyabetimben 😊

  diyabetimben@dilekbutikpastaa Merhaba, Oraya hiç gitmediğim için bir önerim maalesef olmayacak. Belki giden birileri varsa yorumunuzu görüp yazarlar. Sevgiler

 3. canana76 Kızım 27 Ekim’de 14 yaşını dolduracak bizde gidebiliriz artık sanırım

  ugurilhamiozden Burada14 yaş altı olanlara bakılmıyor bilgilendirmek istedim

  diyabetimben Çocuk endokrin maalesef @diyabethastanesi ‘nde yok @canana76 14 yaş sınırına göre kabul olunuyorsa gidebilirsiniz elbette. Ama yetişkin endokrine geçiş 15-18 yaş arası oluyor diye biliyorum.

  canana76 Anladım Esra hanım..Teşekkür ederim.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: