Diyabetimben.com Röportajımız Almanya – Elbe Express Haber Sitesi’nde

Genel BilgilerDiyabetimben.com Röportajımız Almanya - Elbe Express Haber Sitesi'nde

Sizlerle güzel haberler paylaşmaya devam ediyoruz.

Almanya’ya gitmişken bazı görüşmeler ve buluşmalar da gerçekleştirdik. Özellikle yurt dışından sıkı takipçilerimiz var. Bunlardan Almanya, Hollanda , Amarika, Kanada, İngiltere ve İsveç oldukça önde geliyor.

Almanya’da özellikle Türklerin sıklıkla okuma alışkanlığı olduğu Elbe Express Haber Sitesi’nin Köşe Yazarı Sn Ali Akdemir ile buluştuk. Diyabetimben.com’u ve Almanya’daki yaşayan Türklere tip-1 diyabet temelinde nasıl fayda sağlayabiliriz üzerinde fikir alış-verişi yaptık. Aynı zamanda da iki farklı portal için de röportajımız oldu.

Bunlardan biri de Elbe Express içindi. 30 Eylül Cuma günü röportajımız özel haber olarak paylaşıldı.

Ali Bey ile gerçekleştirdiğimiz röportajın ilk satırlarını aşağıda paylaşıyorum.

Bir İlke İmza Atarak İnternet Sitesi Kurup, Diyabete Karşı Savaş Açtılar

elbe-expressKendi sitelerini kurup diyabete karşı savaş açan 33 yaşındaki -14 yıldır tip 1 diyabetli olan- sitenin kurucusu Esra Avcı ve eşi Eşref Avcı’yla bir konferans nedeniyle geldikleri Hamburg’da keyifli bir sohbet yapıp, kendilerinden çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgi aldık.

Türkiyenin yanı sıra Almanya, Hollanda , Amarika, Kanada, İngiltere, İsveç gibi çoğu ülkelerden takipçileri olan, diyabet platformuna dönüşen site, birçok sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Diyabete karşı “örgütlü mücadele” başlatan Esra Avcı’nın 4 yıl önce kurdugu, Bir ilke imza atarak www.diyabetimben.com internet site kurup, Diyabete karşı savaş açtılar. www.diyabetimben.com adlı internet sitesi, yurt genelinde diyabet hastalarının buluştuğu geniş bir platforma dönüştü. Günde yaklaşık 2 bin, ayda ise 55 bin farklı kullanıcının ziyaret ettiği sitede doktor tavsiyeler, diyabetlilere özel yemek tarifleri ve güncel istatistiki veriler bulunuyor. www.diyabetimben.com sitesi 2002 yılından bu yana tip-1 diyabetle mücadele eden Esra Avcı tarafından kuruldu. Ancak site kuruluşunun dördüncü  yılında dev bir sosyal paylaşma platformuna dönüştü…

Haberin devamını okumak için Bir ilke imza atarak internet site kurup, Diyabete karşı savaş açtılar linkine tıklamanız yeterli.

Bu röportajımız ayrıca aylık yayınlanan bir dergide de çıkacak. O da çıkınca sizlere bilgi vereceğiz 🙂

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

3 YORUMLAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: