Anasayfa CGMs Dexcom Sensör Değişimi Nasıl Yapılır?

Dexcom Sensör Değişimi Nasıl Yapılır?

10 8.631 görüntüleme

Sürekli Glükoz Ölçüm Monitorü Dexcom Türkiye’de başlıklı yazımızda sizlere Dexcom hakkında hemen hemen birçok detaydan bahsetmiştik.

Dexcom’ı kullanmaya başlayan biri olarak Dexcom’ın nasıl takıldığı ve cihazın fonksiyonları hakkında birçok detaya da bu video ile ulaşabileceksiniz.

Diyabetimben.com olarak Dexcom’ın takılışıyla ilgili şimdilik tek Türkçe videoyu çektiğimizi ve yayınladığımızı de ayrıca belirtmek isterim. Ürünü kullanmaya başlayanlar/başlayacaklar için rehber niteliğinde bir video olmuş oldu.

 • Merhaba Esra Hanim. E postami hergun kontrol edip ilk okudugum mesaj diyabetim beben.com dan gelen mesaj oluyor. Sorum soyle. Dexcom’u uygulama videonuzu izledim. 3 yasindaki kizim icin dusunuyorum. Sensoru uygulama sirasinda aci hissi nasil. Pompadakiyle ayni mi daha azmi daha cok mu. Pompa uygularken hala gonullu yaptirmiyor. (8 ay oldu) ozetle sunu soyleyebilir misiniz? ” pompayi uyguluyorsaniz ddexcom Icin hic endise etmeyin” diyebilir misiniz(her yas icin uygun oldugunu biliyorum.)ssanirim ne sormak istedigimi anladiniz. Saygilar iyi ki varsiniz.

  • Sayın Adıgüzel,

   Pompa set takılırken yaşanılan acı kadar. Hatta kalem ile insülin yaparkenki gibi.

   ‘pompayi uyguluyorsaniz ddexcom Icin hic endise etmeyin” diyebilir misiniz’ sorunuzu anlayamadım? Galiba yine acıyla ilgili soruyorsunuz.

   Her yaş için uygun. Oldukça konforlu ve sonuçları da başarılı.

   sevgiler,

 • Tesekkur ederim. Cevabimi aldim. Bir sorum daha olacak. Su an dunyada sekeri olcup olcum sonucuna gore insulin uygulayan cihaz var mi. Ya da Yakın zamanda cikmasi bekleniyor mu?

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.