Dexcom G6 Sensörü Nasıl Takılır? Mobil Aplikasyon İle Nasıl Aktif Hale Getirilir?

CGMsDexcom G6 Sensörü Nasıl Takılır? Mobil Aplikasyon İle Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Dexcom G6 Sensörü Nasıl Takılır? Mobil Aplikasyon İle Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Birkaç gün önce Dexcom G6, Sürekli Şeker Ölçüm Sensörü, Türkiye’de başlıklı yazımda Dexcom G6’nınhangi aparatlardan oluştuğundan ve maliyetlerinden bahsettim. Bu paylaşımdaki videoyu izlemeyen varsa lütfen izlesin.

Hatırlatma: Cihazı ülkemize Medsalus firması getiriyor. https://dexcomtr.com web sitesi üzerinden tüm detaylara sahip olabilir ve firma ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu paylaşımda ise;

  • Dexcom G6’nın sensörü nasıl takılır?
  • Mobil aplikasyon nasıl indirilir?
  • Sensör mobil uygulama ile nasıl aktif hale getirilir?
  • Ve nelere dikkat edilmesi lazım gibi detayları iki farklı videoda sizlere aktardım.

Bazı önemli detayları tekrar yazmak ve vurgulamak gerekirse;

  • 1 sensörün ömrü 10 gün. Ancak sensör maliyetleri sebebiyle kullanıcılar süreyi bazı meşakkatli yollarla uzatabiliyor. Çok enteresan, zihni sinir çözümler bulunmuş 🙂 30 gün kullananı dahi okuduğumu söylemek isterim 🙂
  • Trasmitterin pil ömrü ise 3 ay. 3 ay dolmadan 3 hafta önce sistem transmitter değişimi için uyarı veriyor. Pili bittikten sonra yeni transmitter alınması lazım.
  • QR kodlar hem transmitterin kutusunun üstünde hem de sensör kutusunun üstünde de bulunuyor. QR koda ihtiyaç duymanızı düşünerek kutuları atmamanızı da tavsiye ederim.
  • Parmak delmeden ve dolayısıyla kalibrasyon yapma zorunluğu olmadan Dexcom G6’yı kullanmak ise mutluluk verici 🙂

Dexcom G6 Sensör Nasıl Takılır? – Video1

Dexcom G6 Sensörü Nasıl Aktif Edilir? Mobil Aplikasyon İle Eşleştirme Nasıl Yapılır? – Video2

2 YORUMLAR

  1. Esra hanım merhabalar bizde eşim için g6 ya geçmeyi düşünüyoruz ama su ile alakalı bir sorum olacak, evet denizde duşta bir problem olmadığını kitapçıkta okudum ama dini sebeplerden dolayı duşta çıkarmak istese daha sonra aynı sensörü takıp kullanmaya devam etme şansı var mı yoksa o sensör çöp mü oluyor yenisine mi geçmek gerekli.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: