Coursera’da Diyabet – Bir Global Meydan Okuma Kursu Yeniden Başladı

Haberler&GelişmelerCoursera'da Diyabet - Bir Global Meydan Okuma Kursu Yeniden Başladı

Geçen senenin başında Ankara’dan Barış ile Coursera’dan (online ve ücretsiz bir eğitim merkezi) Kopenhag Üniversitesi’nin Diabetes – A Global Challenge (Diyabet – Bir Global Meydan Okuma) kursunu almış ve sertifika programını tamamlamıştık. Oldukça yoğun bir dönemdeydik ve efektif zaman ayıramasak da başarıyla sertifika programının sonunu getirebilmiştik.

Aradan ortalama 2 yıl kadar zaman geçti ve bu program yeniden açıldı. Diyabetin oluşumu, mekanizması, diyabetin tüm türleri, diyabetli bireyler için üzerinde çalışılan hemen hemen tüm araştırma çalışmalarından da bahsediliyor.

Kurs zaten başladı ve ilk haftanın eğitimi de 10 gün sonra 28 Eylül’de bitecek. Toplamda 11 hafta sürecek olacak programın 7 Aralık’ta bitmesi hedefleniyor. Her hafta görülecek dersin tamamlanması hedefleniyor. Örneğin bir hafta içerisinde maksimum 2 saat ders alıyorsunuz. Çok da uzun zaman ayırmanıza gerek olmuyor.

İngilizceniz varsa bence bu programı kaçırmayın.

coursera1

coursera4

coursera3

 

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: