BD ve Medtronic Ortaklığı ile İnsülin Pompa Setleri Değişiyor

Haberler&GelişmelerBD ve Medtronic Ortaklığı ile İnsülin Pompa Setleri Değişiyor

BD ve Medtronic Ortaklığı ile İnsülin Pompa Setleri Değişiyor

Aslında biraz zamanı geçmiş bir haber. İlk defa Şubat ayında BD’nin CEO’su açıklama yapmıştı. “BD ve Medtronic artık birlikte çalışıyor. İnsülin pompası kullanıcıları için yeni infüzyon setleri artık hazır.” demişti.

2017’nin ilk çeyreğinde de yeni infüzyon setleri insülin pompası kullanıcılarına sunulacak. Ama Türkiye’ye gelişi de bir o kadar hızlı olur mu bilemiyorum.

ekran-resmi-2016-12-22-02-14-47

Peki yeni infüzyon setleri bize nasıl fayda sağlayacak?

FlowSmart teknolojisi ile Pro-Set karşımızda olacak 🙂

Bu arada ben kullanmadım ama yabancı bloglarda okuduğum ve tecrübe sahibi bloggerların yalancısıyım 🙂

 • BD’nin iğne uçlarındaki ‘acıyı minimize eden’ uzman dokunuşunu Minimed Pro-set’de yaşayacağımız söyleniyor. Yani seti vücudumuza takarken daha az acı.
 • Set tıkanması olsa dahi setin ortasındaki insülin gönderme kısmı aktif hale geliyor ve insülin gönderimi durmaksızın devam ediyor. Yani setin ucu kıvrılırsa diğer insülin gönderme kanalı aktif oluyor.
 • Set yapışkanlarının yapışma performansı daha iyi.
 • Banyo ya da denize girerken seti çıkarmak için klipsleri içe doğru baskılarken Pro-set’de bunu yapmıyorsunuz. Kabloya daha yakın daha kullanıcı dostu klipslerle seti daha pratik ayırma olanağı sağlanıyor.
 • Seti vücudumuzda takarken kullandığımız Quick-serter de değişiyor. Yeni Quick-serter ile pro-setin daha konforlu ve doğru takılacağı iddia ediliyor.
 • Hatta seti istenirse Quick-serter olmadan da setin minimum acı ile takılabileceği vurgulanıyor. Elle takmak için de gerekli teknoloji sağlanmış.
 • Yeniden tasarlanan set ve Quick-serter ile olası kazaları da önlüyor. Yani seti takarken Quick-serterin kayması, iğne batmaları gibi kazalar önlenmeye çalışılmış.
 • BD’nin insülin enjeksiyonundaki tecrübeleri set ucu boyutuna da etki etmiş. BD’nin klinik araştırma çalışmalarına göre 9 mm set boyunun olası klinik riskler yaşatabileceğini ve bu sebeple de 6 mm set boyunun daha iyi performansla çalışacağını vurgulamış. Bu sebeple de setler 6 mm lik olacak gibi görünüyor.
 • Herhangi bir maliyet getirmeyeceği söyleniyor. Yani eski setleri aldığımız fiyattan alınabilecek gibi görünse de dövizdeki çıkışlar bunu ne kadar sağlar bilemiyorum 🙂

Daha fazla bilgi için: https://info.medtronicdiabetes.com/Pro-Set-Infusion-Set.html

medbd2 medbd3

medtronicbd-1 medbd5

 

3 YORUMLAR

 1. Hatice Gözen Çalışkan “Über” bi değişiklik oldu zannedip heyecanlandım yazıyı görünce ama eski setten pek de bir farkı yok sanki. denemek lazım.

  Diyabetim Ben Yazıyı okudunuz mu bilmiyorum ama aslında ciddi değişiklikler var. Set tıkanmasını önlemek, acıyı minimize etmek ve yapışkan sorunu vb. Sevgiler, esra

  Hatice Gözen Çalışkan Okudum tabiki, kullanıcı konforu arttırılmış evet, bir üst sürüm gibi birşey olmuş. Teknolojinin bu hızıyla insan daha büyük yenilikler bekliyor sadece.

  Diyabetim Ben Bu tarz aparatlarda gelişim max olamıyor zaten. Sınırları belli bir gelişim olabiliyor. Kullanıcı sorunlarına çözüm getiriyor olmak öncelikli oluyor. Benim tarafımda da bu haliyle daha iyi olacağını düşünüyorum. Asıl gelişim olması gereken insülin pompa teknolojisindeki gelişimleri bekleyelim 😊😊😊 sevgiler, esra

 2. Mustafa Çağlar acı kısa bir süreliğine. deri altına girdiği sürece acıda olacak ama bunun azaltılma yoluna gidiliyor olması çok güzel. bunun dışında yapışkanlık artmalıydı iyi oldu ama en güzel tarafı setlerin bazen yarım günde dahi tıkanıyor olabilmesi ki bunun önüne geçerlerse ne ala işte bu iyi hatta çok iyi bir haber 🙂

  Diyabetim Ben Yazıdaki görsellerde set tıkanması için geliştirdikleri çözümü var Mustafa Bey. Özellikle set tıkanmaları ciddi sorun olduğu için buna çözüm getirilmesi iyi olmuş. Sevgiler, esra

  Mustafa Çağlar peki ne zaman ulaşır bizlere Esra hanım? öngörebiliyor musunuz?

  Diyabetim Ben 2017 ilk çeyreğinde Amerika’da çıkacağı söyleniyor. TR’ye gelişi de ya eşzamanlı ya da birkaç ay sonra olabilir diye düşünüyorum.

  Mustafa Çağlar Teşekkürler Esra hanım. SAYGILAR

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: